banner441

BKM’den bilgileri çalınan kartlarla ilgili önemli açıklama

BKM bilgileri çalınan kredi kartları ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Gündem 12.12.2019, 12:59
BKM’den bilgileri çalınan kartlarla ilgili önemli açıklama

Son günlerde gündemi meşgul eden Türkiye’de milyonlarca kredi kartı bilgisinin çalındığı ile ilgili olarak Bankalararası Kart Merkezi açıklama yaptı.

BKM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Basına yansıyan, Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.

Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiye www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@