banner526

banner533

banner513

Binlerce kişiden protesto

İsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği ve 150'ye yakın kişinin öldüğü hava saldırısı, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde toplanan binlerce kişi tarafından protesto edildi. Polisin Taksim Meydanı'na yürümelerine izin vermediği göstericiler,

Gündem 27.12.2008, 18:45 10.09.2018, 11:51
Binlerce kişiden protesto


İsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği ve 150'ye yakın kişinin öldüğü hava saldırısı, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde toplanan binlerce kişi tarafından protesto edildi. Polisin Taksim Meydanı'na yürümelerine izin vermediği göstericiler, İsrail bayrağı yaktı.

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak başta olmak üzere, çeşitli sivil toplum örgütü ve dernek üyeleri ile vatandaşların da aralarında bulunduğu binlerce kişi, Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Ellerinde Filistin bayrakları bulunan göstericiler, sık sık "Hamas, İsrail'i vur" sloganları atarak tekbir getirdi. İsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği hava saldırısını protesto eden göstericiler, toplu halde Taksim Meydanı'na yürümek isteyince polisin engeliyle karşılaştı. Çevik Kuvvet ekipleri, grubun Taksim'e yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine polis müdürleri ve grup temsilcileri arasında yaklaşık yarım saat pazarlık görüşmeleri yapıldı. Yapılan görüşmeler sonunda polis, grubun Fransız Konsolosluğu'na kadar yürümesine izin verdi. Yürüyüşe geçen grup, Taksim Meydanı'ndan Galatasaray'a yürüyen işçilerle karşı karşıya geldi. İşçileri de, attıkları sloganlarla İsrail protestosuna destek verdi.

Yapılan açıklamada, "İsrail devletine karşı tüm Müslüman ülkelerin bir olması gerekmektedir. Müslümanlar bir olmadığı sürece İsrail'in bu saldırıları devam edecektir. Müslümanlar bir olduğu takdirde de İsrail bir kaşık suda boğulacaktır. Onlar öldürdükçe biz dirileceğiz. Tüm Müslüman alemi, İsrail'e karşı birlik olarak kendi ülkelerinde elçiliklerine izin vermesinler" denildi. Açıklamanın ardından göstericiler İsrail bayrağını ateşe verdi.

İsrail'in önceki saldırılarında yaralanarak tedavi için Türkiye'ye getirilen Filistinliler'in de yer aldığı eylem, basın açıklamasının ardından sona erdi. Göstericiler, sloganlar eşliğinde olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (2)
teyfik 12 yıl önce
dünyada bir sukunet vuku buldumu bu katiiller hemen bir bozgunculuk çıkarıp teröre devam etmektedir müslümanları katletmenin yolunu araştırmaktadır onlarca savunmasız müslüman kardeşlerimize arkadan ve en son teknolojiyi kullanarak silahı sadece taş olan filistinli kardeşlerimize saldırmanın erkeklik olduğunu düşünen adi israilliler hedeflerinize ulaşamıyacaksınız bu muslumanlara yaptığınız zulumden dolayı mahşerde azabınız katlanarak artacak inşallah o müslümanlar öldüğünde şehit olup ölümsüzlüğe koşarken siz ise ölümsüz bir azaba koşuyorsunuz yaptıklarınız yanınıza asla kar kalmayacak.........
mustafa murtazaoğlu 12 yıl önce
Dünyada bu YAHUDİ kavmi yok olmadan barışın gelmesi çok zor.Dünyada nerde kan ve göz yaşı var orada bu lanetlenmiş aşağılık kavim çıkıyor. Bunlar insanlığın kan emen vampiri.Dünya milletinin HİTLERE kızmaya yeri yok. Eğer bunların nufusu diğer dindeki insanların nufusu kadar olsa diğer inançlardan insanların tümünü yok etmeye kalkışırlar. İnsanlık bu aşağılık lanetli kavmi görünce bence NAZİLERE rahmet okumalı. Nazilerin bunlara yaptıkları haksızlık değil aslında. Naziler bunları biraz doramasaydı dünya bu aşağılık yaratıklardan çok daha çekerdi.Irak işgalinin ardında Afganistan işgalinde Pakistanın sürekli tehdit edilmesinin İrana sürekli saldırı planlarının ardında Somalide hap bu aşağılık ve lanetli kavmin parmağı var. AMA ALLAHIN KİTABINDA AÇIKCA BİLİNDİĞİ ÜZERE BU YAHUDİLER ER YADA GEÇ YOK OLACAKLAR. BU ALLAHIN KİTABINDA VAADİDİR. Dünya huzura kavuşacaksa DÜNYADAKİ YAHUDİLER İNSANLIĞIN SELAMETİ İÇİN YOK olmalı.İNSANLIK İÇİN BU GEREKLİ.BUNLAR DÜNYA ÜZERİNE GELDİKLERİNDEN BERİ İNSANLIĞIN BAŞININ BELASIDIR.BUNLAR KENDİLERİNE ENÇOK PEYGAMBER GÖNDERİLDİĞİ HALDE ENÇOK PEYGAMBER KATLEDEN AŞAĞILIK BİR KAVİMDİR.BUNLARI GÖRÜNCE İNSAN İSTER İSTEMEZ HİTLERE KENDİNİ ŞÜKRAB BORÇLU HİSSEDİYOR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@