7m


7m

hyundai

Binlerce genci ilgilendiren karar! Sevk tarihleri ertelendi

 MSB, kasım sevk tarihlerini aralık ayına erteledi

Gündem 20.11.2020, 18:19
Binlerce genci ilgilendiren karar! Sevk tarihleri ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Askerlik görevlerini yapmak üzere 23-25 Kasım 2020 tarihlerinde sevke tabi olan yükümlülerin sevkleri 22-24 Aralık 2020 tarihine ertelenmiştir" denildi.

Ülke genelinde artan koronavirüs vakaları beraberinde yeni tedbirleri de getirdi. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı da kendi bünyesinde aldığı tedbir kararını açıkladı.

MSB SEVK TARİHLERİNİ ERTELEDİ

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Askerlik görevlerini yapmak üzere 23-25 Kasım 2020 tarihlerinde sevke tabi olan yükümlülerin sevkleri 22-24 Aralık 2020 tarihine ertelenmiştir. Duyuru metnine http://asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

TERHİSLER ERTELENECEK Mİ?

23-25 Kasım askerlik sevklerinin 22-24 Aralık 2020'ye ertelenmesinin ardından 'terhisler ertelenecek mi?' sorusu merak konusu oldu. Konuyla ilgili güvenlik kaynaklarında yapılan açıklamada terhislerin ertelenmesi gibi bir durumun şu an için söz konusu olmadığı belirtildi. 19-21 Kasım arasında bedelli askere alımların ise ertelenmediği kaydedildi.


Yorumlar (2)
Öylesine biri 2 yıl önce
Erteleyince korona bitecek mi? bu virüs dün de vardı yarın da olacak. Tikacaksin herkesi 14 gün eve virüs felan kalmaz. Bekleyelim o kadar bugünü ertelensin.
Mk 2 yıl önce
Son dört gün kala açıklama yapıyorlar işimi gücümü bıraktım kalacak yerim yok mağdur oldum bir ay sonra virüs bitecek mi zaten test yapıyorsunuz gelenlere ayıptır bu nasıl rezil bir yönetim biçimidir herşeyimi planladim dört gün kala iptal diyorsunuz o zaman magduriyetimi giderin keyif için mi mağdur oldum ben

Gelişmelerden Haberdar Olun

@