Bingöl'de sıcak çatışma

Bingöl'ün Genç İlçesi Yayla Jandarma Karakolu’na bağlı timlerin yaptığı arama tarama faaliyetleri sırasında bir grup teröristle karşılaşıldı ve çatışma çıktı. Bölgeye takviye birlik sevk edildi.Genç İlçesi’nin Kaldırım Köyü kırsalında arama tarama faaliye

Gündem 06.05.2010, 11:25
Bingöl'de sıcak çatışma

Bingöl'ün Genç İlçesi Yayla Jandarma Karakolu’na bağlı timlerin yaptığı arama tarama faaliyetleri sırasında bir grup teröristle karşılaşıldı ve çatışma çıktı. Bölgeye takviye birlik sevk edildi.

Genç İlçesi’nin Kaldırım Köyü kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten Yayla Jandarma Karakolu’na bağlı bir tim, bu sabaha karşı bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 20 kişilik terörist grubu ormanlık alana kaçıp izlerini kaybettirmeye çalışırken, bölgeye sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Kobra tipi helikopterler sevk edildi. Helikopterler, PKK’lıların bulunduğu alanları bomladı.

Teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon bölgesine Jandarma Özel Harekat Timleri ile geçici köy korucuları sevk edildi. Bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatılırken, yer yer çatışmaların sürdüğü belirtildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ADIL 11 yıl önce
Teröristler izini kaybettirdi.Gülünç ve komik bir durum.Biz en iyi teknoloji ve silaha eğitilmiş arkere sahip değilmiyiz.? Bir terörist dahi öldürülemiyorsa ben bu işin içinde bir iş var derim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@