banner556

Bilim Kurulu üyesinden flaş açıklama: Uzun süre evde kalmaya hazır olun

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü "Uzun süre evde kalmaya hazır olun" dedi.

Gündem 10.04.2020, 16:02
Bilim Kurulu üyesinden flaş açıklama: Uzun süre evde kalmaya hazır olun

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Bu süreç ne kadar devam edecek?" sorusuna, "Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın" yanıtını verdi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kendine ait Youtube kanalında salgına yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Özlü, salgının Türkiye'de yükselme döneminde olduğunu belirterek, "Uzun süre evde kalmaya hazır olun" dedi.

"BU SÜREÇ NE KADAR DEVAM EDECEK?"

Özlü, "Bu süreç ne kadar devam edecek?" şeklindeki soruya, "Zaman vermek hoş olmuyor. İki üç haftalık süreç çok önemli. Evden çıkmayalım. Çin'de 2 ayda düşüş gözlendi. Türkiye o aşamaya gelmedi, yükselme dönemindeyiz. Bizde hızlı bir artış olduğu görülüyor. Alınan yeni önlemler faydalı olabilir. Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın" şeklinde cevap verdi.

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 42 bin 282'ye ulaşırken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 908'e yükseldi. Toplamda 276 bin 338 test yapıldı. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı bin 552 olarak kaydedilirken toplam entübe hasta sayısı da bin 17 olarak dikkat çekti. Öte yandan bugüne kadar toplamda 2 bin 142 vaka iyileşerek sağlığına kavuştu.

Yorumlar (6)
İbraam 10 ay önce
Mart 10 da komple sokağa çıkma yasağı koysaydınız şimdi millet dışarda idi ve bu kadar can ölmezdi, ekonominiz batsın, bilim kuruluşa hikaye, kararı , saltanatının bakaasını her şeyin üstünde tutan tek akıl veriyor... kademeli tedbir ile kademeli şekilde millet ölüyor. Dünyada en hızlı caka artışı bizde. Allah Ülkemi ve ülkemin düşünen konuşabilen İbsanlarını korusun....
Mantıklı 10 ay önce
Virüs bizde daha önce vardı. Malum iktidar bu konuda da despot tavrını da sürdürmek istyrdiği için açıklama yapmadı. Dur daha çoook çıkacak..
Ercan Asan 10 ay önce
Çıkar at gözlüğünü . Bir şey bildiğin yok. Bilip bilmeyen herkes konuşuyor.
Mümtaz Eryaman 10 ay önce
Hükümetimiz ve bilim kurulumuz çok güzel çalışıyor.Ne derseniz yaparız hocam
Kurtoğlu 10 ay önce
Hadi ordan be! Ohal ilan etse tam tersini bağırırsın. Yürüüü anca gidersin yavri.
Davut 10 ay önce
Bazilari daha durun cok kisiler ölecek diye yorum yapanlar sizde bir tarafiniza kina yakarsiniz ama coronada kimmis derken hic kendinizde kusur görmüyorsunuz bi bitmediniz ya yaziklar olsun ölü sayisinin armasini bekleyenlere .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@