TİMBİR Genel Başkanı Süleyman Basa'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle mesaj yayımladı.

TİMBİR Genel Başkanı Süleyman Basa'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili olarak mesaj geldi.

Genel Başkan Basa, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir.

Günümüzde bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan biri, o ülkenin genelde insanlarına, özelde ise engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı eğitim, iş, barınma ve destek hizmetlerinin yaygınlığı ve kalitesidir. Bu nedenle ülkemizin, engelli bireylere ve ailelerine yönelik hizmetlerin niteliğini ve ulaşılabilirliğini arttırması ve engelli bireylerin kendi kendilerine yaşamlarını sürdürebilecekleri, üretken bireyler olmasını sağlayacak olanakları oluşturması, en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nde, yaşanmakta olan sorunların çözüme kavuşturulmasını temenni ediyor, hem Dünyada, hem Ülkemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza huzur içerisinde yaşayacakları engelsiz bir ömür diliyorum"

basadan-dunya-engelliler-gunu-mesaji-1.webp

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler