Berat Albayrak: Pozitif ayrımcılık yapacağım!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başta kendi bakanlığı olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağını açıkladı.

Gündem 14.03.2019, 21:08
Berat Albayrak: Pozitif ayrımcılık yapacağım!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar programında konuştu. Bakan Albayrak yaptığı açıklamada, "Başta kendi bakanlığım olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım." ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarının satır başları şöyle;

- Kadına karşı şiddet, kadına karşı cinsiyet adaletsizliği, cinsiyetçilik başta olmak üzere ne kadar sorun varsa hepsinin çözümü aslında bizim kültürümüzde var.

- Kadın, toplumun en temel parçası olan ailenin mimarıdır.

- Ayağının altına cennet serilen annedir. Sözü hakanlarla bir tutulanlardır. Kurtuluş Savaşı'nda bu ülkeyi savunan kahramanlardır Türk kadını. Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda tankların ve silahların önüne dimdik dikilenlerdir.

- Kadınlarımızın fıtratı, birilerinin dediği gibi narin ve kırılgan olmaları değildir. Yüce yaradan ne diyor "Emaneti ehline teslim edin." Evlerimizde evlatlarımızı emanet ettiğimiz kişi kadındır.

- Saçlarının teli için dünyayı vereceğimiz çocuklarımızı kadınlarımıza emanet ederken, şirketlerinizdeki hangi pozisyonu kadınlara vermekten çekiniyorsunuz? Kadın eli değmeyen iş zerafetten nasibini almamıştır.

- Ankara, kamusal alan maalesef çok erkek egemen. İstanbul belli bir noktaya geldi, gelecek. Genç kızlarımıza ve kadınlarımıza çağrıda bulunuyorum; görevlere daha fazla talepte bulunalım.

- En ağır emanetleri hakkıyla taşıyan kadınlarımıza erkekler olarak bakışımızı değiştirelim.

- Başta kendi bakanlığım olmak üzere kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık yapacağım.

Yorumlar (4)
berk 2 yıl önce
Bu yüzden size oy yok. ADALET Batı masallarına kapılmak değildir.
mavi firtina 2 yıl önce
kadin erkekle esit olamaz.kadin evde cocuguna bakmali
kadin yüksek sesle gülmemeli,hamile kadin sokaga cikmamali
basi acik kadin perdesiz eve benzer gibi sözleri
sizin kültürünüzden biliyoruz bosuna kendini yorma
sizin kadina nekadar deger verdiginizi biz biliyoruz
cocuk istismarini meclisten evlensinler diye gecirmeye calistiniz.
kadinlari sogan patates kuyruguna soktunuz.
Bak bak 2 yıl önce
Ba ba ba ba
ahmet 2 yıl önce
cumhurbaşkanımız kadına pozitif ayrımcılık asla yapmıyoruz diyor bakanı başka söylüyor kadına pozitif ayrımcılık bir insanlık suçudur böyle birşey olabilirmi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@