“Belediyeyi batırdılar tek tek satıyorlar”

CHPli Meclis Üyesi Cüneyit Zorlu’dan satış yetkisine tepki

Gündem 03.07.2020, 13:48 03.07.2020, 13:52
“Belediyeyi batırdılar tek tek satıyorlar”

Haber61/Haber Servisi

Ortahisar Belediye Meclisi’nde belediye binasının bazı taşınmazlarının satışıyla alakalı tartışma damgasını vurdu. Dünkü oturumda gündeme gelen konu şöyle; Ortahisar Belediyesi’nin ek binasındaki 2. bodrum katının 1,2,3,4 nolu bağımsız bölümlerinin satış yetkisi istendi.  
CHP  şerh koyduğu yetkiye mecliste AK Partili ve MHPli meclis üyeleri destek vererek onaylandı. 

Bu bağımsız alanlar yakında satılacak. 4 milyon civarında bir satışla ihaleye çıkacağı ileri sürülüyor.

CHPli Meclis Üyesi Cüneyit Zorlu bu satışa neden itiraz ettiklerini şöyle anlattı; “Bu tıpkı evinin 3 odasının ikisini satmaya benziyor. Bu şekilde bir satışı kabul edemeyiz. Zaten belediye başkanı Ahmet Metin Genç, bizden daha önce 30 milyon lira kredi çekmek için yetki istedi verdik. Şimdi belediyenin ne kadar borcu varda bu dükkanları satmaya kadar geldiler? Bunu bize izah edin. 6 yıllık belediyeyi nasıl borçlandırıp batırdınız da bunu bizden istiyorsunuz? Belediye ek binasındaki bu dükkanları neden satacaksınız? Bu büyükşehir belediyesinin meydandaki taş binasındaki dükkanları satmasından farkı yoktur.. Buna kim izin verebilir ki? Kuşkularımız var. Mecliste oy çokluğu ile geçirdikleri satış yetkisiyle buralar kimlere verilecek? Yarın öbür gün sıkışınca belediyenin diğer katlarını da satacak mısınız?”


Yorumlar (10)
Osman selvi 1 yıl önce
Ahmet metin genç'ten başkan olursa olacağı budur,zihniyeti akp
vatandaş 1 yıl önce
cüneyt bey akraban hesap sor başkan ve ekibinden daha ciddi etkin muhalefet yapın chp nin muhalefet anlayışını samimi bulmuyorum herkes koltuk ve kazanımlarını kaybetmeme riske etmeme derdinde ancak ülke ekonomik ve sosyal öküşte kimsenin umurunda değil
Murat ustakalfa 1 yıl önce
Ahmet m genç ili defa secen secmen'e Sormak lazım neye oy verdiniz??
Serkan 1 yıl önce
Çember sakallı, badem bıyıklı, bıyığın altından pis pis sırıtan, menfaatperest şark kurnazı kasaba siyasetçisi ağızlarını bırakın artık! Cumhuriyet'in 90 yıllık kazanımlarını kamu yararı gözetmeksizin yandaşa, yandaşın yabancı ortaklarına, rayiç bedelin 1/4 üne, 1/3 üne, 1/2 sine mirasyedi mantığı ile peşkeş çektiniz! Sayıştay raporlarının meclise gelmesine neden engel oluyorsunuz? Uluğ Başbuğ Atatürk, tarlayı sürecek sabanı, sabana koşacak hayvanı olmayan, 15 milyon lira bütçesi, 500 milyon lira dış borcu olan Osmanlı’nın bıraktığı enkazdan, 15 yıl içerisinde uçak üretip satan ülke ihdas etti. Vefat ettiği 1938’in 10 Kasım’ında dış borcu, işsizliği, enflasyonu ve cari açığı sıfırlanmış bir devlet bıraktı. Atamın 15 yılda tüm kurumlarıyla kurduğu ormanı, tek kuru dal kalmayacak hale getirene kadar sattınız! Etibank, Şekerbank, şeker fabrikaları, Tekel, limanlar, kağıt fabrikaları, Petkim, Havelsan, Telekom, THY, Tüpraş, Hes’ler, Madenler, Bankalar, Çaykur vb. gibi 198 kamu malı satıldı. Göreve gelir gelmez ne var ne yok sattınız! Sadece seka kağıt fabrikasının içinde bulunan makine ve kağıt parasına, arazi ve binasıyla satış adı altında peşkeşi bile vicdanı olan insanı rahatsız eder. Peki ya Telekom? 40 milyar dolarlık markayı elin Lübnanlısı haririye 10 milyar dolara peşkeş çektiniz. 10 milyar doların da 6 milyar dolarını bizim bankadan aldığı krediyle bize ödedi. 10 yılda 15 milyar dolar ciro yapıp, hem aldığı fakat ödemediği krediyi, hem de telekomu bırakıp kaçtı. Bu bile adaletli bir ülkede mevcut hükümetin yargılanması için yeterli bir gerekçedir. Hiç mi Allah korkusu yok sizde? Yediklerinizi bu dünyada olmasa bile sürekli istismar aracı olarak kullandığınız öte tarafta kusacaksınız. Yediklerinizin delikli kör kuruşunda hakkım varsa -ki var- haram, zehir, zıkkım olsun!
Cüneyt 1 yıl önce
Ülkenin batışı da CeHaPe'nin eseri değil mi? Adam soruyor kurulalı 6 yıl olmuş belediyeyi batırdınız diye, haksizmi, hanki güruh 6 yıldır yönetiyor bu belediyeyi. Ne sıkıntılı milletiz.
Şenol ŞAHİN 1 yıl önce
Batırmak deyimi tamda CHP ye uyuyor. Ülkeye bir çivi çakmayanların Trabzon'u baştan aşağıya yenileyenlere batırdılar demesi abesle iştigaldir.
Mustafa gülec 1 yıl önce
Hadi ordan densiz,CHP kadar taş düşe başına
Serdar 1 yıl önce
Hem dükkanlar neden satılıyor diye soruyorsun hem borç diyorsun. Neden satıldığını bilmiyorsun yani. Kimse çıkıp borç falan dememiş. Belediyenin borcu ne kadar meclis üyeleri bilir. Amacınız sadece saldırmak ve çamur atmak. Hem diyorsun belediye battı hem diyorsun neden satılıyor. Aklın başındamı senin.
ercan aslan 1 yıl önce
Serkan beye cevabımdır.. Türk Telekomu 40 Milyar TL ye satmak isteyen Çilleri engelleyen kimdi onu biliyor musun?
Serkan 1 yıl önce
Ulusal güvenlik kapsamında iletişim, ulaşım ve bankalar özelleştirilemez! Şunu anlayın artık! Bu özelleştirme meraklısı sağ zihniyete bunu anlatamıyoruz. Ne meraklısınız satmaya!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@