Bedelli askerlik gündeme geldi

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında Türk-İş, Hak-İş ve TİSK'in de aralarında bulunduğu sendikaların ayrı ayrı sunduğu çözüm önerileri listesinde ortak beklenti 'Kriz bahane edilerek işçi çıkartılmasın' oldu. İşveren kesiminin elinin güçlendirilmesi

Gündem 04.11.2008, 11:00
Bedelli askerlik gündeme geldi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında Türk-İş, Hak-İş ve TİSK'in de aralarında bulunduğu sendikaların ayrı ayrı sunduğu çözüm önerileri listesinde ortak beklenti 'Kriz bahane edilerek işçi çıkartılmasın' oldu.

İşveren kesiminin elinin güçlendirilmesi adına beklentilerini Başbakan'a ileten sendika başkanları, daha önce karşı çıktıkları vergi indirimi, rafta bekleyen 2B yasasının çıkarılması, çiftçi borçlarının yeniden yapılandırılması, bedelli askerliğin gündeme alınması ve İşsizlik Fonu'nun aktif kullanımı talebinde bulundu.

Ekonomi kurmaylarıyla birlikte katıldığı toplantının açılışında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, krizin etkisiyle işsizlikte ve hane halkı gelirinde kayıp olmasının beklendiğini söyledi.

Krizin çalışan kesimlere ve dar gelirlilere yansıtılmaması üzerinde durduklarını aktaran Erdoğan, "Türkiye, geçmişte etkilendiği küresel kriz tecrübelerinin aksine bu krizi hazırlıklı ve ihtiyatlı şekilde karşıladı. Son 6 yılda oluşturduğumuz güven ve istikrar ortamı ve yapısal reformlarımız bize bu türbülansı asgari etkiyle atlatma imkânı ve fırsatı verdi." dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@