Bayram namazı kılınacak mı? Açıklama geldi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram namazı açıklaması geldi.

Gündem 30.04.2021, 19:48
Bayram namazı kılınacak mı? Açıklama geldi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bayram namazı da cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılabiliyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir televizyon kanalında canlı yayınlanan sahur programına video konferansla bağlandı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bayram namazlarının kılınıp kılınmamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Bayram namazı da cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekat namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkanı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şu an itibariyle düşünmüyorum fevkalade bir durum olmazsa" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Trabzonlu 5 ay önce
Dinimizin kiymetini iyi biliriz. Yanlız bu işte bir aksilik var. Cenazelerimiz on beş kişi ile kıldırın. Parkta yan yana oturanlara ceza kesin camileri bayramda lebaleb doldurun. Sayın başkan bu korono virüsün ülkede yayılmasının müsebbibi sensin. Ümreden gelen ilk parki haç kafilesine direk eve yolların koronoyı sen başkattın. Bu kadar insanın ahından ne yapacaksınız.
Hohali 5 ay önce
Tam kapanma yalanınız batsın emi.
Laz 5 ay önce
Madem bayram namazı kılınacak 17 gün milleti niye tikadiniz içeri yoksa bayram günü kovitten izinmi aldiniz
Murat 5 ay önce
VAllahide billahide bunlar bizimle dalga geciyor
Hakan 5 ay önce
Diyanet is yapmasin ulkede musluman sayisi katlanir. Su adamlara bakarak musluman olunmaz
Lebalep61 5 ay önce
Bunlar sizinle eyleniy..
Hocam! Aca diYoruM;Bayramlaşsak Coronamız kabul olurmu?..
Turgay 5 ay önce
Bayram namazı veya cuma namazı nasıl kılıyoruz? Herkes kendi seccadesini getirip mesafeli seriyor, herkes maskeli ve temas yok. Marketin içine girip birşey almak daha zor ve daha riskli ama birkaç günde bir markete giriyoruz öyle değil mi yani ?
Salih 5 ay önce
Bayram namazı Cuma dan farkı olmadığı için azami tedbirler muvacehesinde kılınması çok güzel olur.Bayram namazı islamiyetin şiarlarındandır.En fazla zaten camilerde kurallara riayet ediliyor.Namazsız kardeşlerimiz en azından saygı duymalı bu karara..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@