7m


7m

hyundai

Başbuğ gazetecileri şaşırttı

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, belki de tarihte ilk kez bir 30 Ağustos resepsiyonunda unutulmayacak bir tarih dersi verdi. Başbuğ, önce merak uyandırarak gazetecilerin yanına geldi ve 'evet basın mensuplarına haber verirseniz bir şeyler söylemek i

Gündem 31.08.2008, 09:47
Başbuğ gazetecileri şaşırttı
Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, belki de tarihte ilk kez bir 30 Ağustos resepsiyonunda unutulmayacak bir tarih dersi verdi. Başbuğ, önce merak uyandırarak gazetecilerin yanına geldi ve 'evet basın mensuplarına haber verirseniz bir şeyler söylemek istiyorum' dedi.

Başbuğ, ardından herkes toplanınca Sakarya Meydan Muharebesi'nden 30 Ağustos zaferine kadar geçen süreci ekonomik, siyasi ve askeri boyutlarıyla gün be gün anlattı. Sık sık sorularıyla o günlerin sürecinin nasıl geliştiğini gazetecilere soran Başbuğ, o gün halkın bağımsızlığı adına, halkın malının yüzde 40'ını bağışladığını belirterek yaşanan fedakarlığı işaret etti.

'O günün gençliği ve halkı bizi bu günlere getirdi' dedi. Başbuğ'un tarih dersi tam 24 dakika sürdü. Ardından gündemle ilgili hiçbir soruyu cevaplamayacağını sözlerine ekledi


Yorumlar (1)
orto 14 yıl önce
Sayın paşam o dönem halk mal varlığının%40 hatta 50-60 ını verdi ama o zaman ülkeyi yöneten Ulu önder ATATÜRK idi ve millet için canını verecek 1 kuruş menfat ve kendi çıkarlarını düşünmeyen yolsuzluk diye birşeyin bilinmediği ihale takibi denilen olayların olmadığı binlerce yol arkadaşı ve can dostu ile ülkeyi dış güçlerden temizledi ve yaşanacak bir TÜRKİYE CUMHİRİYETİNİ kurdu. Şimdi böyle bir yönetim olsun halk canını verir. Atalarımızın canı ile kanı ile aldığı topraklar şimdi çatır çatır yabancılara satılıyor. ATALARIMIZIN ve yüce önder ATATÜRK' ün kemiklerini sızlatıyoruz bunun farkında değilmisiniz..

Size ve yüce türk milletinin silahlı kuvvetlerine SAYGI ve ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@