Başbakan Trabzon'da sokaklarda!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon kent merkezinde yer alan Uzun Sokak ve Kahramanmaraş Caddesi'nde gezerek, vatandaşlar ve esnaflarla sohbet etti.Davutoğlu, AK Parti Trabzon 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından Avrasya Üniversitesi'ne geçerek burada öğrenci

Gündem 20.12.2014, 21:10
Başbakan Trabzon'da sokaklarda!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon kent merkezinde yer alan Uzun Sokak ve Kahramanmaraş Caddesi'nde gezerek, vatandaşlar ve esnaflarla sohbet etti.

Davutoğlu, AK Parti Trabzon 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından Avrasya Üniversitesi'ne geçerek burada öğrencilerle buluştu.

Daha sonra Başbakanlık otobüsüyle kent merkezine gelen Davutoğlu, Kahramanmaraş Caddesi üzerinde otobüsten inerek, araç trafiğine kapalı Uzun Sokak'a geçti.

Burada sokak boyunca yürüyerek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı döneminde gerçekleştirdiği Trabzon gezisinde tanıştığı bir ayakkabı tamircisini de dükkanında ziyaret etti.

Kendisine seslenen vatandaşları da kırmayarak her biriyle ilgilenen Davutoğlu, yanına yaklaşarak harçlık isteyen bir çocuğu da geri çevirmedi. Yürüyüşü sırasında karşılaştığı çocukları severek, hatıra fotoğrafı çektiren Davutoğlu, bazı çocuklara da oyuncak dağıttı.

Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektiren Davutoğlu, yürüyüşü sırasında kendisini görüntülemek isterken dengesini kaybederek düşen bir kameramanı da yerden kaldırarak, "Bu da başlı başına bir haber oldu" diyerek, ilgilendi.

Trabzonlular'ın yoğun sevgi gösterileri altında yeniden Kahramanmaraş Caddesine çıkan Başbakan Davutoğlu, burada vatandaşlara seslendi. Trabzon'da olmaktan ve Trabzonlular ile vakit geçirmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Davutoğlu, kente gelmişken sokakta esnaf ve vatandaşlarla selamlaşma istediğini söyledi.

Kendisine gösterine ilgiden ve güzel duygulardan olağanüstü memnun olduğunu belirten Davutoğlu, "Trabzon her zaman misafir ağırlamakta hep önde olmuştur. Çok güzel ağırladınız bizi, muhabbetiniz için teşekkür ediyorum. Bütün kardeşlerimi gönülden kucaklıyorum. Allah Trabzonumuz'u, bütün Trabzonlular'ı aziz eylesin. Hayırlı akşamlar diliyorum" diye konuştu.

Davutoğlu, bazı vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a selamlarını iletmelerini istemesi üzerine de "Cumhurbaşkanımızın da size selamı vardı. Sizin selamınızı da ileteceğim" dedi.

Başbakan Davutoğlu, yemek yiyen vatandaşlara da afiyet olsun dileklerini ileterek, programı dolayısıyla gezisini erken bitirmek zorunda olduğunu, yoksa sabaha kadar Trabzonlular ile vakit geçirebileceğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu'na, sokak gezisi sırasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon milletvekilleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu eşlik etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Trabzonlu hemşerilerim ne zaman uyanacak bilmiyorum.Pkk ile masada olan bir hükümetten bahsediyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@