Bartholomeos, kimlere meydan oku?

Sümela Manastırı’nda 5.cisi düzenlenen Meryem Ana ayinini yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos bu sözleri ile ne demek istedi.  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izniyle 2010 yılında ilki gerçekleştirilen ve Meryem Ana’nın göğe yükseldiğine inanılan 15 Ağu

Gündem 15.08.2014, 15:34
Bartholomeos, kimlere meydan oku?

Sümela Manastırı’nda 5.cisi düzenlenen Meryem Ana ayinini yöneten Fener Rum Patriği Bartholomeos bu sözleri ile ne demek istedi. 

 Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izniyle 2010 yılında ilki gerçekleştirilen ve Meryem Ana’nın göğe yükseldiğine inanılan 15 Ağustos’ta düzenlenen Meryem Ana Ayini’nin beşincisi Trabzon’un Maçka ilçesi sınırları içindeki Sumela Manastırı’nda yapıldı. Fener Rum Patriği Bartholomeos bu açıklamlalarla dikkat çekti. Adeta doğa harikası olarak bilinen Sümela kendisini korumuş ve bugünlere gelmiştir ifadelerini kullanan Bartholomeos,'Üzülerek tespit ediyoruz ki Sumela’nın kutsallığını, önemini, hatta inancımızı rencide edebileceğini düşünen bazı kişi veya gruplar bu yönde uğraşı içindedir. Tarihi bilgiden, kültür mirası değerlerinden ve insan saygısından yoksun olan bu çevreler Sumela’ya zarar veremeyecekler' dedi.

Bu sözleriyle polemik yaratacak olan Bartholomeos, gündemi sarsacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
Malum Gazi Fatih Sultan Mehmed'in fethettiği Trabzonda Fetih günü...Osmanlıyı arkadan vuranlar Pontusu kurmak isteyen tabaka...Gazi Atatürkün bu ihanet karşısında fitne yuvası ilan etmesi boşuna değil..Çünkü hayallariniz var...İstanbulda Vatikan kurmak gibi..Verdiği ayinlerde kendisini Ekümenik ilan eden bu zata bu yolu açan şahıs ayinlere katılmalı...
Altındereli 7 yıl önce
Ben maçkalıyım senin gibiLER akrabanız olan AKP sayesinde oralara gelebildiğinize şükredin yoksa sizi o meryamana deresindeki çukurların derinliğinde kaybederdik yuh olsun seni kobuşturanlara.
eMiCe 7 yıl önce
Gurban olansın Recep Tayyip'e he..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@