banner556

Bakanlık açıkladı! Bugün hesaplara yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tediyelerin hesaplara yatacağını söyledi.

Gündem 14.12.2020, 10:49
Bakanlık açıkladı! Bugün hesaplara yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu işçilerinin 13 günlük ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ilave tediyelerin 52 günlük olduğunu ve yılda 2 kez yayınlanıp, 2'şer taksitte ödendiğini belirtti.

Kamu işçilerinin 13 günlük bu yılın son ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını bildiren Selçuk, devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave tediye yapılmasına ilişkin 6772 sayılı kanun gereği kamu işçisine ödenen ilave tediyelere, 2017'de taşerondan kadroya geçen işçilerin de dahil olduğunu anımsattı.

Bakan Selçuk, "Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi Türkiyemiz için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Öte yandan kamu işçilerine verilen ilave tediyenin 13 günlük ilk taksiti 31 Ocak'ta, ikinci taksit ise 22 Mayıs'ta ödenmişti. Kamuda istihdam edilen işçilere ödenen ilave tediyelerin 3’üncüsü 27 Temmuz'da hesaplara yatırılmıştı.

Yorumlar (3)
adnan 2 ay önce
sen yeteneksiz topculari dol durmussun takima nasil oyun gelisecek oyunu sada yetenek gelistirir yoksa siradan takimsin
Aydın Kılıçarslan 2 ay önce
Böyle düzenin ben ya... dışarda dünya kadar işsiz var ben iş bulamıyorum pandemiden dolayı adamı olan kamuya atsın kendini yattığı yerden maaş alsınlar 2 saat çalış git eve ek ilave bide hak mı bu benim hakkım helal değil böylelerine
ALİ 2 ay önce
işsizlere ölümmmmmmm sen kadronda kini memnun et yeter biz bakarız başımızın çaresine mevlam sizi de bir gün İŞŞİZ bıraksın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@