vardallar

Bakandan galerici ve bayilere gözdağı! Yaptırımı ağır olur

Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Bayiler, galerilerle anlaştı iddiaları var. Tespit edersek yaptırımı ağır olur." ifadelerini kullandı.

Gündem 17.09.2021, 11:38
Bakandan galerici ve bayilere gözdağı! Yaptırımı ağır olur

Vatandaşın otomobil bulamamaktan şikayetçi olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bayiler ve galericilere adeta göz dağı verdi. Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı iddiaları var. Tespit edersek yaptırımı ağır olur." ifadelerini kullandı.

Son dönemdeki fahiş fiyat artışlarına karşı 81 ilde denetimler sıklaştırıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Atılan adımlarla ilgili konuşan Bakan Muş, vatandaşların şikayetlerini dikkate aldıklarını söyledi. Bakan Muş, "Bir ayda bitecek değil. Amaç kurallı serbest ticareti geliştirmek." dedi.

"HAL KANUNUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR"

Hal kanunu ile ilgili konuşan Bakan Muş, "Detaylara bakıyoruz. Çalışmalarımız var, olgunlaştıkça kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Muş, asıl meselenin kayıt sisteminin geliştirilmesi olduğunu da belirtti. Muş, "Kafa yoruyoruz, değer zincirini kayıt altına almak istiyoruz." diye konuştu.

"TESPİT EDERSEK YAPTIRIMLARI AĞIR OLUR"

Vatandaşın otomobil bulamamaktan şikayetçi olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, otomotiv sektörüyle ilgili teftiş kurulunun harekete geçtiğini söyledi. Bakan Muş, "Bayiler, galerilerle anlaştı deniliyor. Bunu araştıracağız. Araç stokta tutulmuşsa, galeriye verilmişse, vatandaşa verilmemişse ve biz bunu tespit edersek yaptırımları çok ağır olur. Gereken yapılacak." dedi.

İkinci el arabalarla ilgili ise Bakan Muş, enflasyonu işaret etti. Bakan Muş enflasyonla mücadele ile ilgili, "Merkez Bankası çalışma yapıyor. Hukuk devletinde olması gereken ne ise onu yapıyoruz." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (5)
cengizz 1 ay önce
sayın bakan salgın sonra bu galericiler bu işe basladılar....piyasayı yukselten galericiler... bır araban 10 bin kar yapip doymuyolar daha cok istiyolar.....devlet uyudu...hayatta galericiden oto almam...
Vatandaş 1 ay önce
Bence boş yapıyorsunuz sayın bakan ikinci el otomobil 3 sene öncesne göre %300 zamlandı bu sizin hesapladığınız yalan enflasyonun tamı tamına 5 katı...
OFLU61 1 ay önce
200 bin tl lik tiguan 1.5 motor benzinli DGS bize 700 bin,normal vergili alan 202 bin ödüyor, 502 bin vergi alıyorsun yok galerici yok bayi.Herkesi aptal yerine koymayın.Evet sizleri vatandaşından böyle vergi almakla dünya kıskanıyor,çünkü böyle vergi odeyipte sesi çıkmayan sözde halk.
Trabzon61 1 ay önce
Güzel yazı,çok guzel
Samet 1 ay önce
Sayın Bakanım 100 liralık arabadan 500 liralık vergi alıyorsunuz dünyanın en pahalı arası bizde buna ne diyeceksiniz. Vatandaş ne yapsın kim kimi yaklarsa kazıklıyor. Vatandaşa düşen araba almayacak hiç kimse almazsa bakalım o arabaları kime satacaklar amam bizdeki araba sevgisi başka o yüzden bu işer böyle gelmiş böyle gider saygılar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@