Bakan Soylu ülkedeki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Elazığ'da gerçekleştirilen operasyonlarda 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyona ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, "Yurt içi terörist sayısı 445’e indi. Terör bu ülkenin kaderi olmaktan çıkıyor inşallah." ifadelerini kullandı.

Gündem 09.06.2020, 09:30
Bakan Soylu ülkedeki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İç güvenlik operasyonları kapsamında; Şınak Silopi kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı’nca gerçekleştirilen operasyonda, 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca Elazığ-Arıcak ilçesi Göresedağı bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı’nca gerçekleştirilen operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada, 2 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Böylece Şırnak ve Elazığ’da gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir" denildi.

'TERÖR BU ÜLKENİN KADERİ OLMAKTAN ÇIKIYOR'

Operasyona ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, "4 terörist etkisiz hale getirildi. Yurt içi terörist sayısı 445’e indi. Terör bu ülkenin kaderi olmaktan çıkıyor inşallah." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
osman özdemir 1 yıl önce
kardesim süleyman ,madem bunlarin sayisini bu kadar net söylüyorsun,kim olduklarini ve yerlerinide biliyorsun sanirim.bitir o zaman.biz seni oraya sadece bize böyle bilgi versin isi uzun tutsun diye koymadik.bitir kardesim .bitir ve konus!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@