7m

Çapkınoğlu

Bakan Soylu isyan etti: Erkeklere sesleniyorum kendinize gelin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu isyan etti!

Gündem 23.11.2020, 12:18 23.11.2020, 12:23
Bakan Soylu isyan etti: Erkeklere sesleniyorum kendinize gelin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020'de 234 kadının öldürüldüğünü açıklarken, "Geçen yılın ilk 10 ayında 308'di, bu yıl 234. Yüzde 24 azalma var ama bizim için 1 bile fazla" dedi. Bakan Soylu, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet konusunda erkeklere de seslenerek, "Nerden çıktı bu kadın dövmek, nerden çıktı bu kadın cinayeti? Bunun hiçbir eğitimimizle uymadığını söylemek istiyorum. Erkeklere sesleniyorum; kendinize gelin neyi tatmin ediyorsun hangi duygunu yüceltiyorsun ayıptır" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Akademisi Anıttepe yerleşkesinde, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

"ÇIRPINIYORUZ"

"Çırpınıyoruz. Bir şiddet olmasın. Bakanlıklarımız seferberlik ilan etmiş durumda" diye konuşan Bakan Soylu, "Hepimiz üzerine düşeni yapıyoruz. Herkes titizleniyor ama maalesef bir grup siyaset ve ideoloji esirlerine yanlış rakamlar yüzünden mahkum kalıyoruz. Biz niçin bu rakamları farklı verelim? Artınca alarm zillerini çalıyoruz, azalınca arkadaşlarımızı motive ediyoruz" dedi.

Bakan Soylu, "Kadın cinayetlerini devlet yapıyormuş gibi bizi suçlayanlar ne yapıyor? Yalvarıyoruz, KADES'i indirin diye. Belki bir aile şiddeti engelleyebiliriz diye. 21. asırda her şeyin şeffaf olduğu, her şeyin takip edildiği bir asırda hala bu konuda ideolojik anlayışın esiri olanlara ve bu meseleye çelme atmak isteyenleri üzülerek izliyorum" diye konuştu.

2020'de işlenen kadın cinayetleri rakamlarını da paylaşan Bakan Soylu, "2016'da 304, 2019'da 336. Bu yıl 20 Kasım itibariyle 234 kadına yönelik şiddet kapsamındaki cinayetlerde kadınlar hayatını kaybetmiştir. Geçen yılın ilk 10 ayında 308'di, bu yıl 234. Yüzde 24 azalma var ama bizim için 1 bile fazla" dedi.

"KENDİNİZE GELİN"

Bakan Soylu, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet konusunda erkeklere de seslenerek, "Nereden çıktı bu kadına şiddet, kadın cinayeti? Erkeklere sesleniyorum; kendinize gelin. Fiziksel olarak güçlü olabilirsiniz ama neyi tatmin ediyorsun, neyi koruyorsun, neyini sağlıyorsun, hangi duygunu yüceltiyorsun? Ayıptır" dedi.


Yorumlar (9)
doğan yıldız 2 yıl önce
verin müebbeti herkes kendine gelir.
yakun 2 yıl önce
Kadın öldürmek ayıpmış. Bu kafa mı bakanlık yapacak? Ulan ne ayıbı, suçtur, suç.
ahmet 2 yıl önce
her yerde kadını tut,kadının beyanını kabul et,pozitif ayrımcılık yap,insanları ekonomik darboğazlara sürükle sonrada kadın cinayetlerinden şikayet et böyle demeçlerle kadın cinayetleri çözülmez
davut 2 yıl önce
Tayyip hakkında bir şey söylesek sat komandosu gelir. Konu kadın cinayeti olunca kendinize gelin diyorsunuz. Enteresan.
Osman 2 yıl önce
Siz insanları ayırarak bu yolu veriyor olmayasınız.
Erdi 2 yıl önce
Bu tarz kabadayıca hitap bir bakana yakışmıyor.Tantan laşma lütfen sn. Bakan
ünal 2 yıl önce
üzgünüm ama kadınları alınıp satılan bir meta gören insan yerine bile koymayan sözde şeyhlerin tarikatcıların dizinin dibinde poz verirseniz söylemlerinizle çelişirsiniz
yorumcu 2 yıl önce
Bakan bey, İcinde bulundugunuz hukumetin istanbul sozlesmesine karsi durusu ortadadir.Ayrica Mensubu oldugunuz partinin uyeleri Katledilen kadinlari "ozgurlukcu yasam arayisiyla" suclarken sayin muhterem cumhurbaskaniniz "KADİNA SİDDET ABARTİLİYOR" diyebilmistir.Bugune kadar Kendisine , beyefendi siz neyinizi tatmin ediyorsunuz diye sorabildiniz mi?
ekrem 2 yıl önce
Ben lillede oynayacagim milana üc gol atacagim birde trabzonluyum yemin ediyorum basin toplantisi yapar trabzonlularin milli takim sorununu aciklardim bombaci hamiye ne kadar süre verilmis?fatih tekke?gökdeniz?zamaninda danimarkali milli hoca vardi gelir gelmez ogün tolunay ünal abdullah varken istanbuldan oyuncuya gerek yok demisti yani yusufun yerinde olsaydim bu adaletsizligi aciklar milli takimi Biraktigimi aciklardim trabzonlular icinistn bir ilk yasatirdim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@