banner556

>

Bakan Soylu açıkladı! "Pazartesi bitecek"

Bakan Soylu'dan önemli açıklama...

Gündem 10.04.2020, 23:15 11.04.2020, 00:12
Bakan Soylu açıkladı! "Pazartesi bitecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 31 şehirde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağının pazar saat 24.00 itibarıyla sona ereceğini belirten Bakan Soylu, "Milletimizin telaşı var bunu da normal karşılıyorum ama bu telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecekler" dedi.

"BİR TELAŞA GEREK YOK"

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili bütüm detayların valilere gönderildiğini belirten Soylu, "İşin başından itibaren sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerçekleşen bir süreç yönetimi ortadadır. Dört temel meseleyi kaçırmadık. Birincisi kamu düzeni, ikincisi sağlık sisteminin ayakta kalması, üçüncüsü üretimin devam etmesi, dördüncüsü sosyal izolasyon. Akşamüstü sayın cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde hafta sonu itibariyle 30 + Zonguldak'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşlara çağrım şudur bir telaşa gerek yok. Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir" ifadelerini kullandı.

Soylu, "Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir. Milletimizin telaşı var bunu da normal karşılıyorum ama bu telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecekler" ifadelerini kullandı.

"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI DELMENİN 3 BİN 186 TL CEZASI OLACAK"

Sokağa çıkma yasağının titizlikle uygulanacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu normal bir sokağa çıkma yasağı değil, bunlar tedbirler. Bu durum daha ciddi bir tedbirdir. Normal sokağa çıkma yasağında virüse bulaşma ihtimaliniz yok. Buna rağmen sokağa çıkma yasağını delenler olursa 3 bin 186 TL ile cezalandırılacaklar" diye konuştu.

Yorumlar (14)
M. M 10 ay önce
Bir ülkeyi yönetmekte bu kadar başarısız bir hükmet olamaz. İki gün sokağa çıkma yasağını bu sabah açıklasa daha iyi olamazmıydı.. Viriş şu an daha fazla bulaşacak. Yazık çok yazık
Kanunı 10 ay önce
Sokaga cıkma yasagını verdiginiz an ortalıgın bu kadar karısacagını ön göremediniz mi bu karar sabah saatlerinde alınsa olmazmıydı şimdi sosyal nefase diye bişey kalmadı millet dışarda bir birini kırıyor
Mantıklı 10 ay önce
Dışarı çıkma yasağının 3 saat önceden açıklanması ancak Türkiye’de olur. Avrupalıyı beğenmezsiniz , onlardan çok ilerdesiniz ya (!), millette böyle birbirine girer. Reis kurtarır sizi! Hayırlı alış verişler.
deniz 10 ay önce
bu akşam yapılan koronayı önlemek değil daha da çoğalmasına ssebep olmuştur bütün millet dışarıda erzak peşinde ne ssosyal mesafe ne maske tam bir panik halinde biribirlerine bulaştırıyorlar sayenizde bukadar acemice bir karar alınırmı zamanında söyleyin millet paniklemesin
Kenan 10 ay önce
Çok acemice yapılan bir açıklama 1 çuval inciri berbat Ettiniz ya
Remzi.. 10 ay önce
Yorumları beğenmeyen cahil zat.. Kendi görüşünü açıkla bizde ne düşündüğünü öğrenelim.
İbraam 10 ay önce
Hani sağlık bakanı şeffaftı. Millet market manav talan ediyor. Sosyal mesafe hak getire. La bi işide doğru yapın yav.
deniz 10 ay önce
nasıl yani mahalle mahalle dolanacaklarmı
Köylü 10 ay önce
Çin ve Kore’de bu iş nasıl erken bitti. Çünkü. Demokrasi yok cezalar çaytırıcı. Bizde cezalar eften büften. Her konuda cezalar keskin ve çaydırıcı olmalı. Demokrası light devletlerin light vadantaşlarına geçerli olmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@