banner556

Bakan Selçuk resmen açıkladı: 1000 TL ödenecek!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk 1000 TL ödeneceğini resmen açıkladı.

Gündem 17.04.2020, 17:08
Bakan Selçuk resmen açıkladı: 1000 TL ödenecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz" kampanyasında şu ana kadar 1 milyar 720 milyon lira toplandığını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a koronavirüs virüs salgınına karşı alınan tedbirleri NTV'de anlattı. Selçuk, ihtiyaç sahiplerine ödenen bin liralık destek ödemelerinin ikinci fazının haftaya başlayacağını söyledi.

Bakan Selçuk'un konuşmasından satır başları;

232 bin firma kısa çalışma ödeneğine başvurdu. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra uygunluğa bakacağız. Hatalı başvuruların sorumluluğu çalışanda olmayacak. Covid-19 salgını süresince yapmak istediğimiz çalışanı korumak ve bunu iş akdi içerisinde yapmak istiyoruz. İşveren isterse işçiyi üç aylığına ücretsiz izne çıkartabilecek. Böylece hem işvereni hem çalışanı korumuş oluyor. Bu fesih yasağı hem tarafları hem istihdamı korumak için oluşturduğumuz bir sistem.

"İkinci bin liralık yardımların ödemeleri haftaya başlayacak"
Her ay gönderdiğimiz periyodik payları 135 milyondan 180 milyona çıkardık ve bu ay iki periyodik pay gönderdik. Faz-2'de belirlediğimiz 2,3 milyon hane var. Biz kriterleri tespti ettik. Umuyoruz ki haftaya 2,3 milyon haneye yardımları ulaştıracağız. Faz-3'te E-devlet üzerinden belirli bir form doldurulacak. Bizim tespit edemeceğimiz ailelere de o kanal üzerinden ulaşılacak.

Yorumlar (3)
Kantıncı 10 ay önce
Ya Allahın adını verıyrım kime neye yardım edıysınız nasıl iş yurutuyorsunuz kıme ne parası vereceksınız her ay yaslı maası emeklı maası alan kıslere gıttı paralar paketler calısıp işşiz kalana bıse yok ayıp ya vAllaha ayıp
aa bbb 10 ay önce
yok ya palavra hani maskeler ulooooooo maskesiz dışarı çıkmayın diyorsunuz ama elde maske yok
Melih 10 ay önce
Bakıcılarada çıkacakmı acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@