Bakan Koca yeni rakamları açıkladı! 9 kişi daha öldü

Bakan Koca son rakamları açıkladı. Toplam vaka Bin 256 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi

Gündem 22.03.2020, 22:09 22.03.2020, 22:38
Bakan Koca yeni rakamları açıkladı! 9 kişi daha öldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 kişinin daha koronavirüsten hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamasıyla Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükselirken, toplam vaka sayısı bin 256 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan şu mesajları paylaştı;

-Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.

-BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.

Yorumlar (8)
yorumcu 11 ay önce
Bakan bey ilac ya da asi turkiyeye gelene kadar evde mi duracagiz? Bir iran kadar olamadik mi? Asi uretmeye calisan bir kuba kadar olamadik mi? Bu olay bize ders olmadi mi? Bir gece yarisida cikip biz artik ilac sanayine agirlik verecegiz kendi ilacimizi yapacagiz demenizi ve gelecek icin umut vermenizi bekliyorum ama yok.Universiteleri harekete gecirin butceniz var hastaneleriniz var hersey elinizde.Yetismis insanda var elinizde.Batid bize engel olamaz koskoca reisimiz var.Not: yerli ilac firmalarimiz
var diye dusunenler olabilir dogrudur ilac uretiyoruz ama agirlikla patenti bize ait olmayan ilaclari uretiyoruz.
Mantıklı 11 ay önce
Bu yazdıkların AKP’nin Türkiye’sinde mi olacak? Son günlerdeki asık yüzümü güldürdüğün için Sağol Arkadaş ..
Ts61 11 ay önce
Şu mantığı ben anlamıyorum evden dışarı gerek olmadıkça çıkmayın deniliyor uyariliyoruz bunu uygulamak yerine yok devlet sokağa çıkma yasağı getirmedi yok benim yaşım genç yok bana bişey olmaz filan filan diyerek nereye varmaya çalışıyosunuz ... belki birisinin ölümüne sebep olacaksınız işi gücü olmayan otursun evinde . Işe gidenlerde gerekli önlemleri alarak çalışacak... kendinizi düşünmüyorsanız annenizi babanızı nenenizi dedenizi komşunuzu akrabanızı arkadaşınızı düşününün.... evde kalalım ihtiyaç harici çıkmayalım dışarı..
BenDeniz 11 ay önce
Medipol hastaneleri sahipi Fahrettin koca ölü sayısını verirken hepsi yaşlı hastalar demesi o katagorideki insanların hem psikolojisini bozuyor hem de o insanlara saygısızlık yapıyor. Sokağa çıkmamaları bile adaletsiz ya hep ya hiç o insanları psikolojik olarak hasta ettiğinizin farkındamısınız?
Mantıklı 11 ay önce
Doğru mu anladım? O hastaneler bu zatın mı?Başka hangi ülkelerde Devletin Sağlık Bakanlarının hastaneleri var? Sadece AKP’liler açıklasın.
Murat 11 ay önce
Bu ülkede aşı maşı yapamaz ancak torpille her şey olursa aşı nasıl olsun doktor doktorluk yapmıyor ya bakanlıkta yada başhekim yardımcısı boşu boşuna Prof doçent var araştırma yok hiç bişey yok aynı yayınlar doktor nasıl daha fazla döner alabilirim onun derdinde ülkede doktorların döner kavramı her hastane de farklı yardımcı sağlık personeline hemşire vs hiç bişey yok ek ödeme Yani döner sermaye sonrada pandemide bütün sağlık personeli oluyor nedense hiç bir gelişim yok
BenDeniz 11 ay önce
Mantıklı Arkadaşım evet Medipol hastaneleri bu Bakan beyin. Google yaz bak kimin.
Digrucu 11 ay önce
Sizi gidi pis muhalifler... Bir kezde adam olun da herşeyi siyasete alet etmeyin... Yeter artık... Millet sizden utanıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@