Bakan Koca bugünün koronavirüs rakamlarını açıkladı!

Türkiye'nin koronavirüs tablosunda bugünün rakamları

Gündem 04.04.2020, 20:32 05.04.2020, 20:17
Bakan Koca bugünün koronavirüs rakamlarını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs vakalarındaki son durumu açıkladı.

Koca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Bugüne kadar yapılan 161.380 testin %12,18’i son 24 saat içinde gerçekleşti. İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu. Dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayımız bugün 786’ya ulaştı. Virüs gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım.

Yorumlar (4)
Aydogdu 10 ay önce
Allah yardimcimiz olsn Ancak vakfikebir mahalle ve koylerde milletin izggara ve cay keyfi super tatilmi karantinami anlamadik jandarmaya cagri yapiyouz lutfen devriye lutfen ..adamlar yuzunden covit 19 olmak istemiyouz..
SİİRT 56 10 ay önce
Rabb'im Şafii isminin hürmetine şifa versin ve bu veba salgın hastalığı Peygamber efendimizin hürmetine tüm dünyadan kaldırsın
Ali Papa 10 ay önce
En son umre kafilemiz 27 Subat günü çıkış yapmış.Aynı gün ve sonrası dönüşler karantinaya alınmış. Önce dönenler, gelenek ve görenekler uyarınca karşılanmış, eller öpülmüş, sarmaşılmış, öpüşülmüş, yemekler hazırlanıp toplu halde oturulup yenilmiş. Bazı mahallerde, birden fazla dönüş olan yerlerde, basından okuduğumuz kadarıyla yemeklerin on gün devam ettiği olmuş. İlk karantilarda, yurtların yemekhanesindeki yemek kuyruk ve karmaşasını da TV lerde görmüştük. Yine 27 Şubat günü İranda vaka sayısı 141 ölüm sayısı 22 (İrandanda Suudi Arabistana herzaman giden vardı), aynı gün dünyada vaka sayısı 82168, ölüm sayısı 2800,dü.Normal şartlarda yurtdışından dönenlerin temas ihtimali ile umre ziyaretinden dönenlerin temas ihtimali arasında istisnalar hariç büyük fark var. Özellikle Avrupadan dönenler zaten büyük ölçüde bulundukları ülkelerde önemli miktarda herşeyden haberdardı. Ama umrede olanlar, ibadetle meşgul oldukları için olayın vehametinden büyük ölçüde habersizdi. Olan oldu. Şimdiden sonra lütfen bireysel olarak yapılan uyarılara uyalım. Evimizde bile bu konuda dikkatli olalım. Bana birşey olmaz zihniyetini terkedelim.
Hayat 10 ay önce
Tablo gittikçe vahimleşiyor , tedbirleri adam gibi uygulayalım artık !
Trabzon’da da köylere giriş çıkışlar yasaklanmak diye düşünüyorum , giden 14 gün karantinaya alsın kendini, hafta sonu gideyim hafta içi geleyim olmasın. Oralarda atalarımız , yaşlılarımız var, kimseye sebep olmayalım...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@