Bakan Kacır gençlere vergisiz telefon hakkında konuştu! "Sözleri tutmak niyetindeyiz"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlere yönelik vergisiz telefon hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kacır gençlere vergisiz telefon hakkında konuştu! "Sözleri tutmak niyetindeyiz"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlere yönelik vergisiz telefon konusunda açıklamalarda bulundu.

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlere yönelik vergisiz telefon konusuna ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bazı değerlendirmeler yapılıyor. Tamamlandığında açıklanacak. Nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak. Çok kısa zaman içinde yapılır diye tahmin ediyorum.

Türkiye genç bir ülke yani malumunuz yaş ortalamamız 33. Çok genç bir nüfusumuz var. Örgün eğitimde üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz bir takım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Yani henüz seçimin üzerinden birkaç ay geçti ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri, bizleri talimatlandırıyor. Normalde beş yıllık bir dönemimiz var ama ertelemek değil, gayemiz bir an evvel sözlerimizi milletimize verdiğimiz sözleri tutmak niyetindeyiz.”

RUSYA İLE İŞ BİRLİĞİ
“(Rusya ziyaretinde yer alması) Tabii Rus iş insanlarının Türkiye'de önemli yatırımları var. Sanayi sektöründe de önemli yatırımları var. O yatırımları devam edecek. Biz de onları teşvik etmeye, desteklemeye devam edeceğiz. Pek çok ülkede olduğu gibi. Rusya’da Türkiye’ye çok yoğun bir yatırım ilgisi var aslında. Bazı alanlarda daha stratejik iş birlikleri de mümkün. Karşılıklı kabiliyetlerimiz güçlü olduğu alanlarda işbirliğini de arttırmak istiyoruz. Yani savunma sanayinde de tabii bazı görüşmeler yapılıyor. Zaten malumunuz var. İşte hava savunma sistemleri Rusya'dan temin ediyoruz. Onlarla ilgili artık açıklamaları ilgililer yapar.”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler