Bakan Gül: "İstinaf Trabzon'a hayırlı olsun"

Adalet Bakan Gül Trabzon'da açıklamalarda bulundu.

Gündem 12.03.2019, 18:56 12.03.2019, 19:35

Haber61 - Haber Servisi - Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Bakan Gül, açıklamaları şu şekilde; 

 “Trabzon’da inşallah HSK kararını alacak. Haziran ayında atamaları yapacak şekilde Bölge Adliye Mahkemesini faaliyete geçireceğiz. Ben Trabzon’umuza vatandaşlarımıza camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. İstinaf Mahkemeleri çok önemli.  İstinaflar ilk derece mahkemelerinin verdiği kararları, Trabzon Adliyesinde verilen kararlar burada başka bir gözle üzerinden geçiliyor.  Kararların vatandaşlarımızın daha adil şekilde yargılanması için çok önemli. Bu anlamda insanımızın gözü yargı ve adalet. İstinaf yaklaşık 3 yıllık süreye ulaşacak. Uygulamada ki tüm gelişmeleri takip ediyoruz. Trabzon’da da yine çok değerli 1. Sınıf Hakim ve Savcıların ataması yapılacak. Bu yıl istinaf başlayacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle burada fiziki alt yapıyı tamamladık. Bakanlığımızın her türlü desteği var. Burada Trabzon’umuza bölgemize Ülkemize yakışan hizmetleri alacağız. Verilen kararlar, 1. Sınıf nitelikli hakim savcılarımız tarafından gözden geçirilecek. Yargıtay’da 3 yıl 5 yıl süren davalarda hak eden hak ettiği sonuçlar karşılaşacak. Masumsa, bu masumiyetin tescili, suçluysa bu anlamda gereken cezayı çekmesi. Türk yargısı tüm bu yargılama sürecinde tüm hassasiyeti ve özveriyle gayret etmekte. Trabzon’a hayırlı olsun. Söz vermiştik. Bu konuda Trabzon, bölgemiz, güzel imkandan yararlanır. Bende Trabzon’da tüm vatandaşlarımıza yargı camiasına, meslektaşlarımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum.”

Yorumlar (3)
Üzeyir 2 yıl önce
Sayın bakanım ve yetkililer boşanmalarda ömür boyu nafaka tazminat ve kendi çocuğumuzu icra ile görmek konularında adil acil düzenlemeler bekliyoruz saygılarımızla ????????????
nuray uzun 2 yıl önce
meslekten ihraö edilen tutuklanan fetöcü hakimlerin kararları hala geçerli nasıl olcak sayın bakan
ibraam 2 yıl önce
ne mashkemesi açarsan aç emir eri hgakimler ile adaleti bitirdiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@