Bakan açıkladı! Zam yok indirim olabilir!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğalgaz hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan açıkladı! Zam yok indirim olabilir!

Advertisement Advertisement

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den Doğal gaz kullananları rahatlatacak açıklama geldi. Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalar yapan Dönmez ""Doğal gaz ve elektrikte arz güvenliği ile alakalı bir sorunumuz kalmadı" dedi.

Bakan Dönmez, "Yılbaşına kadar elektrik ve doğal gazda zam yok. Yılbaşında tekrar bakacağız. elbette maliyetler düştüğünde bir indirim söz konusu olabilir." ifadelerini kullandı.

İran bizim sınır komşumuz diyen Dönmez, " Doğalgaz ve petrolü oradan alıyoruz. İran ile 5-6 yıllık doğalgaz kontratımız var." ifadelerinikullanarak "TÜPRAŞ ham petrol ithal ediyor. Türkiye'nin yüzde 25'lerde bir muafiyet durumu söz konusu. ABD yönetimi 6 ay sonunda tekrar bir durum değerlendirmesi yapıp karar verecek." ifadelerini kullandı.

YILBAŞINA KADAR ZAM YOK

Yılbaşına kadar elektrik ve doğalgazda zam yok açıklamasını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Kurdaki düşüş maliyetleri olumlu etkiliyor. Piyasadaki fiyatlar maliyetlere yakın seviyelerde. Rekabet kurumu da bakıyor inceliyoruz. Doğalgaz fiyatlarını petrol fiyatları tetikliyor. Zaten maliyetlerin altında satış politikası izleniyor. Yılbaşında maliyet düşerse indirim söz konusu olabilir.

Akaryakıtta eşel mobil konusunda pompa fiyatlarının anında yansıması söz konusu olarak ÖTV üzerinden bunu yönetelim dendi. Bugüne kadar da bu uygulama başarılı olarak sürdürüldü. 6 ay sürecinde akaryakıt tüketicisi bu son dalgalanmadan olumsuz etkilenmemiş oldu.

Hedefimiz Akkuyu'yu 2023'te ülkemize kazandırmak. Sinop'ta Japonlarla işbirliğimiz var. Diğeri de Çinlilerle Trakya lokasyonlu bir projemiz var. Nükleer sürecimiz devam ediyor. Nükleerde uygun koşullar oldukça ilerlemeye devam edeceğiz. Rüzgarda YEKA modeliyle devam edeceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 11:16

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Tilki
Hasan Tilki - 6 ay Önce

Yuh yani daha ne kadar zam olacak. Sanki hiç zam yapılmamış gibi haber veriyorsunuz.

bordo.
bordo. - 6 ay Önce

ak parti iktidara geldiğinde uzun mutfak tüpü 30 tl civarındaydı.Şimdi olmuş.105 tl.Emekli maaşlarımız nekadar artmış.Aradaki farkı emekli kardeşlerim daha iyi bilir.

banner426

banner204