banner556

Bakan açıkladı! Yeni yardım ödemesi başlıyor!

İlk yardım ödemelerinden yararlanmayanlara da ödeme yapılacak!

Gündem 08.04.2020, 08:56
Bakan açıkladı! Yeni yardım ödemesi başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi 2.3 milyon haneye daha 1000 lira yardım yapılacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle hükümet ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor. İlk faz yardım ödemelerinin ardından projenin ikinci ayağına geçildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerine 1000’er lira dağıtımın süreceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 2.1 milyon kişiye ilk dağıtımı tamamlanan 1000’er lira desteğin 3 fazda yapılması kararlaştırıldı.

İlk destekten faydalananlar dışında 2.3 milyon kişiye daha 1000’er lira dağıtılacak.

Herhangi bir başvuru olmaksızın yapılacak bu yardım sosyal mesafenin korunması nedeniyle evlere gönderilecek.

3’ÜNCÜ FAZ YARDIM DA BAŞLAYACAK

Bakan Selçuk, ikinci faz yardımların ardından 3’üncü faz yardımların da başlayacağını duyurdu. 1 ve 2. yardımdan faydalanmayan farklı kişilere verilecek olan yardımın tarihi ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

Üçüncü faz yardıma e-devlet üzerinden başvuru yapılacak. Böylece ihtiyaç sahibi tüm kesimlere ulaşılmış olacak.

Yorumlar (4)
BenDeniz 10 ay önce
İnsanlara üvey evlat gibi davranmayın sosyal devletin gereklerini yerine getirin. İlk günü ne söylediysek aynı. işçimizin emeklimizin işsizin memurun küçük esnafın ayrım yapmadan hesaplarına 5.000 TL yatırılsın kıracıların kıralarını devlet ödesin banka borçları gerçekten ötelensin lafla olmuyor çıkıp tayyip erdoğan bankalara özel, kamu farketmez talimat verecek insanları kandırmaya kimsenin hakkı yok. Halen daha yanlı yandaşa kıyak yapılıyor ayıp oluyor... Adaletli hakkaniyetli olmak eşit davranmak dinimizin gerekleri bunlar saraylar köşkler kimseyi kurtarmaz.
Sigortalı 10 ay önce
Allah'tan bi sigortamız var sanki zengin olduk, devletin bizi gördüğü yok. Nekadar maaş alıyoruz ne kadar kira ödüyoruz soran Yok neyse Allah herkesin gönlüne göre versin
Buradan biri 10 ay önce
İnşAllah küçük esnaflarida kapsar arkadaşa katılıyorum ama 5000 TL bayagida abarttin ????????
Esnaf 61 10 ay önce
Küçük esnaf hiç birşey yok nere gittiysem birsürü evrak 12m2 dükkanın nesine sikortali işçi vs.biz neolacaz Allah yardım etsin herkeze banada sesimizi duyan olacakmi acaba insAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@