Bahçeli'nin af önerisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Gündem 13.05.2018, 10:00
Bahçeli'nin af önerisine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, Bahçeli'nin sosyal medya üzerinden yaptığı af önerisine, "Hükümet olarak böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok." dedi. Erdoğan, Suriye'de 11 ve 12'nci gözlem noktasının bu hafta kurulacağını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

İngiltere ziyareti programından bahseden Erdoğan, "Başbakan Theresa May'i geçen yıl ben de kabul ettim, çok verimli görüşmelerimiz oldu. Bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele alacağız. Terörle mücadele iki ülke için de öncelikli konulardan. İki garantör ülke olarak Kıbrıs'taki gelişmeleri değerlendireceğiz. Suriye, Irak olmak üzere bölgedeki gelişmeleri de değerlendireceğiz. Birleşik Krallık ile ticaretimiz yüzde 39 arttı. Hedefimiz 20 milyar dolara ulaşmaktır. Potansiyelin daha yukarıdaki hedeflere de ulaşabileceğini düşünüyorum. Birleşik Krallık, Türkiye'ye en çopk yatırım yapan ülkeler arasında yer alıyor. Ziyaretim vesilesiyle yabancı yatırımcılarla da bir araya geleceğiz." dedi.

Erdoğan daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı af önerisi çağrısının sorulması üzerine Erdoğan, "Sayın Bahçeli'nin talebi, kendisine ait bir tekliftir. Bizim hükümet olarak böyle bir düşüncemiz kesinlikle yoktur." ifadelerini kullandı.

Seçime girilecek kadrolarda yenileme olup olmayacağı sorulan Erdoğan, "Biz hücre yenilemesini siyasetten başaran bir partiyiz. Eksiklerini güçlendiren, gidermeye çalışan bir siyasi partiyiz. Nerede aksama varsa, sıkıntı varsa gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koyma gayretinde olacağız. Biz siyasette kadroyu, Ankara'ya milletvekili taşımak olarak görmüyoruz. Milletvekili sorumluluğunu üstlenen arkadaşlarımız bunun hakkını dört dörtlük vermeli. Kimlerin zaafları varsa, kimlerin falsosu olmuşsa onlarla yürümek mümkün değil." dedi.

Suriye'deki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, "Biz kimseyi rahatsız etmiyoruz. Bize dokunana dokunuruz. Bize dokunmayanla işimiz olmaz. Terör örgütü ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Afrin bunun en güzel örneğiydi. Terör koridoru oluşturmaya çalıştıkları bölgeyi kontrol altına aldık, almaya devam edeceğiz. Şu an 10 gözlem noktası elimizin altında, 11, 12 gözlem noktasını da bu hafta içinde bitireceğiz. Bundan sonra da İdlib ile ilgili sorunlar çözülecek. Bizim Münbiç sorunumuz var, Tel Rıfat sorunumuz var. Verdikleri sözü tutarlarsa Münbiç'i PYD'nin terk etmesini istiyoruz. Bölgenin insanları oraya yerleşsin." diye konuştu.

Erdoğan soruların sona ermesinin ardından anneler günü mesajı verdi. Erdoğan, "Anneler gününü kutluyorum. Anneleri olanların annelerinin ayaklarının altlarını öpmesini, cennetin kokusunu almasını tavsiye ediyorum. Rabbim bizi annesiz hayattan korusun" dedi.

Yorumlar (6)
Ugur şirin 3 yıl önce
Vah bahçeli vah ne durumlara düşürdün hem kendini hem mhp yi güldüm çok
Güven 3 yıl önce
Erken secim karari gibi olmasin Bahçeli calar sizde oynarsiniz 3oy ugruna öcalanla fetocularida cikararsiniz yakisir sizlere
Ugur yalçın 3 yıl önce
Yani sus bakiyim ben konuş demeden konuşma hadi çekil sana denilenin dışına çıkma bakiyim demek istedi sayın cumhurbaşkanı
Güven 3 yıl önce
Af demisken Allah affetsin cümlemizi Trabzonspor un haklarini calan akp CHP MHP milletvekillerini ve diger sporun hirsizlarini Allah im cehennemin dibinden cikarmasin amin
Güven 3 yıl önce
Bahçeli söylerde sende yapmazmisin görüsürüz
mavi firtina 3 yıl önce
bütün bunlari aralarinda konusup anlasmislardir muhakkak ayni secim karari almada oldugu gibi sözcü bahceliye aciklattiriyorlar.ama gidiyorlar sonlar geldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@