Avrasya’dan Diyarbakır’a dostluk köprüsü

Avrasya Üniversitesi Diyarbakır Silvan'daki ilkokula yardım gönderdi.

Avrasya’dan Diyarbakır’a dostluk köprüsü

Trabzon'da Avrasya Üniversitesi Girişimcilik - Yenilikçilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Murat Şahin’in sosyal girişimcilik kapsamında organize ettiği yardım projesinde Diyarbakır ili Silvan ilçesi Dönenkaya İlkokulu öğrencilerine çeşitli kırtasiye malzemeleri gönderildi.

Avrasya üniversitesi Genel Sekreteri Gülay Yeniçeri’nin desteklediği etkinlikte öğrenciler aldıkları kırtasiye malzemelerini paketlediler ve kargoya teslim ettiler.

Öğretim Görevlisi Murat Şahin, sosyal girişimcilik kapsamında organize edilen kapsamlı yardım projelerinin, öğrencilerin sosyal sorumluluklarını artırmalarının yanı sıra sosyal girişimcilik anlamında da deneyim kazanmaları için önemli olduğunu belirtti. Öğrencilere her alanda girişimcilik aşılamayı hedeflediklerini ve dönem içinde birçok başarılı projeye de imza attıklarını ifade etti. Öğrencilerin ilgi duydukları alanlardaki girişimcilik etkinliklerine yönelik proje oluşturduklarını ve onları ülkemizin geleceğine dahası topluma faydalı üstün donanımlı bireyler olarak kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. 

Avrasya Üniversitesi Genel Sekreteri Gülay Yeniçeri ise sosyal sorumluluk projelerinden ötürü öğrencilerine teşekkür etti.

Yeniçeri ‘’Dönem içerisinde farklı konularda onlarca projeye imza atan öğrencilerimiz, sosyal sorumluluğu da unutmuyor. Her dönem güzel yurdumuzun farklı köşelerinde şehir merkezlerine uzak olan, başta kırtasiye malzemelerine ihtiyaç duyan minik öğrencileri unutmuyorlar. Bazen kırtasiye malzemesi, bazen oyuncak, bazen de giyecek gönderiyorlar. Öğrencilerimizin bu tür etkinlikleri bizleri mutlu ediyor. Yurdun her köşesindeki vatandaşlarımızın birbirleriyle sımsıkı bağlar kurması gerekir. Avrasya Üniversitesi yöneticileri olarak, öğrencilerimizin bu tür çalışmalarında her zaman destekçileri olacağız’’ dedi.

Avrasya’dan Diyarbakır’a dostluk köprüsü


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441