AVM'lerle ilgili flaş karar

Esnafların her türlü sorununa sahip çıkacaklarını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AVM'lerin içinde yüzde 5 kota esnafa ayrılacak. Bunu yapmayan AVM'ler bir anlamda faaliyetlerini de yerlerine getiremeyecekler" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir'

AVM'lerle ilgili flaş karar
Esnafların her türlü sorununa sahip çıkacaklarını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AVM'lerin içinde yüzde 5 kota esnafa ayrılacak. Bunu yapmayan AVM'ler bir anlamda faaliyetlerini de yerlerine getiremeyecekler" dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir'de Ahi Evran Külliyesi'ndeki 27. Ahilik Haftası töreninde konuştu.
 
Esnafların her türlü sorununa sahip çıkacaklarını belirten Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:
 
''Esnaflarımızın her bir meselesine sahip çıkacağız. Onun için bir yasa hazırlığı içindeyiz Perakende Yasası ile ilgili. Buradan esnaf geleneğinin sürmesi bakımından bütün ilgili taraflara bir kez daha seslenmek istiyorum; kesinlikle esnaflarımızı AVM'lere, alışveriş merkezlerine kurban etmeyeceğiz. Esnaf geleneğimiz sürecek.''
 
AVM'lerin içinde esnafa yüzde 5 kota ayrılacağını dile getiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bunu yapmayan AVM'ler bir anlamda faaliyetlerini de yerlerine getiremeyecekler" dedi.
 
Ahilik geleneğinin önemine vurgu yapan Başbakan Davutoğlu şunları dile getirdi: ''Allah bizi Ahi Evran'ın ahlakından ayırmasın. Elimize, dilimize, belimize, soframıza, kapımıza haram yaklaştırmasın. Bir zerre haramdansa bin yıllık esareti, acıyı, sızıyı tercih ederiz. Allah bizi haramdan uzak tutsun."
 
Suruç'ta Mehmetçiğe taş atan milletvekili Aysel Tuğluk'u da sert sözlerle eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Son dönemde Kobani'den gelen kardeşlerimize de kapımızı açtık, hiç bir ayrım gözetmedik. Ama bir vekil tuttu, o kardeşimizi, o kardeşlerimizin elinden tutarak, sınırlarımızın içine çeken o aziz Mehmetçiğe taş atma edepsizliğini gösterdi. Ona buradan sesleniyorum; 'Suriye'den gelen o kardeşlerimiz etnik ve mezhebi kökeni ne olursa olsun gelenler, senin için gelmediler, sen orada olduğun için gelmediler, Mehmetçiğin gölgesinde huzur bulacağız' diye geldiler. Eğer Mehmetçik orada olmasaydı onlar o kapıya sığınamazlardı."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler