7m


7m

hyundai

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında istenen ceza belli oldu!

Safiye İnci hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istendi.

Gündem 27.07.2018, 18:17
Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında istenen ceza belli oldu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyada paylaşmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Safiye İnci hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Safiye İnce hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Dalgalı'nın hazırladığı iddianamede, Safiye İnci'nin Instagram hesabından paylaştığı görüntüdeki sözleri aktarıldı ve bu sözlerin, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret niteliğinde olduğu" ifade edildi.   

Safiye İnci'nin, soruşturma aşamasında alınan ifadesinde, "bir anlık düşüncesizliği nedeniyle böyle bir şey olduğunu" söylediği ve pişmanlığını dile getirdiği bildirilen iddianamede, sanığın "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" uyarınca "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.     

İddianameyi kabul eden Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi, Safiye İnci'nin tutukluluğunun devamına karar verdi.


Yorumlar (12)
İbrahim çevik 4 yıl önce
Çocuk ne anlar Atatürk ‘ten, ne anlar insanlık onurundan, bağımsızlıktan, vatan sevgisinden, ne anlar kadınların asil birer varlık olduğundan. En tepesindeki ayyaş diyince, Atatürk’e hakaret edenlerin mevki makam sahibi olduğunu görünce , bende bir sallayayım dedi..
Oflu 4 yıl önce
Sahi, sizinkiler yuzde kac almisti?
xxxx 4 yıl önce
Yazık ettin kendine be kızım. Sevmesende Saygı duyacaksın.
Aegean Sand 4 yıl önce
Atatürk sıradan bir siyasetçi yada komutan değildir, her Türk gencinin Atatürkü anlaması boynunun borcudur. Kendisine yapılacak bir hakaretin de ne affı ne özrü söz konusu olabilir. Özellikle yakın cağrafyamızı geçelim dünya üzerinde kadınlara ilk kez erkekler gibi haklar tanıyan ilk isimlerden biridir. Buna müteakiben Atatürke hakaret eden şahsın bir kadın olması dahada üzücü bir durumdur ve böylesine halkımız için hassas değerimize yapılan hakarete karşı Türkiye mahkemelerini tarafından gereken cezanın verilmesi son derece elzemdir.
sedat 4 yıl önce
ben bir ATATURK cu olarak ceza verilmesine karsiyim .
bu gibi yaratiklari fikirlerle yok edersiniz . bu zihniyet mualesef bugun cogunlukta , uzuntucu olan geleckleri hic yok .
tursun 4 yıl önce
tutuklu yargılanması güzel ders olsun
Evren 4 yıl önce
Öyle bir iklim olusturdularki Atatürke sövmek prim yapmaya başladı.
zavallida acilan yelkene naçizane rüzgar olmak istemiş.
eminimki Atatürkü okuyup tanısa utanır söylediklerine.
Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesi...............
Bayram 4 yıl önce
Atatürk
Dedem ile Babaannemi yolda yanyana yürüten insan.
Anlayana sivri sinek saz,Anlamayana davul zurna az.
erol 4 yıl önce
ibrahim bey yaptığınız yorum iğrenç şimdi siz bu rahatsız hasta ruhlu mikroba çocuktur anlamadı demeye getiriyorsunuz öylemi
ibrahim çevik 4 yıl önce
erol kardeş, sende o çocuk gibi mesajımı anlamadan iğrenç demişsin..ondan bir farkın kalmamış..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@