Asansör olayının acısı büyük

Daha öncede aynı yerde benzer acının yaşadığı olayda can kaybı yaşanması Türkiye'yi üzdü.  İşte o haberin detayları ve gelen açıklamalar; Mecidiyeköy’de bir inşaat sahasındaki asansör zemine çakıldı. Asansörde 4 işçinin bulunduğu ve yaralandıkları öğrenil

Gündem 07.09.2014, 12:46
Asansör olayının acısı büyük
Daha öncede aynı yerde benzer acının yaşadığı olayda can kaybı yaşanması Türkiye'yi üzdü. 
 
İşte o haberin detayları ve gelen açıklamalar;
 
Mecidiyeköy’de bir inşaat sahasındaki asansör zemine çakıldı. Asansörde 4 işçinin bulunduğu ve yaralandıkları öğrenilirken, bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri de kurtarma çalışması başlattı. Çalışmalardan henüz bir sonuç alınamazken, bölgeye destek amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekibi de sevk edildi. Öte yandan, olay yerinde oluşabilecek gerginliklere karşın bölgeye çevik kuvvet ekipleri konuşlandırıldı.
 
Rezidans inşaatında 9 Nisan’daki iş kazasında bir işçi hayatını kaybetmiş, 23 Ağustos tarihinde de yangın çıkmıştı.
 
Bakan Çelik’ten ilk açıklama
 
[PAGE]
 
Bakan Çelik’ten ilk açıklama
 
7de48cd6-c03c-429c-8560-0f49f90a52da.jpg
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asansör faciasının yaşandığı rezidans inşaatında incelemelerde bulundu.
 
Gazetecilerde kazaya ilişin açıklamalarda bulunan Çelik, “10 emekçimiz ne yazık ki hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
 
Olayın meydana geliş şekli ile ilgili bilgiler veren Çelik, “Bir yük asansöründe işçilerle birlikte malzeme taşınırken asansörün raylı sistemden çıkması neticesinde meydana gelen üzücü bir tablo. Bunun neden kaynaklandığı, sebeplerinin ne olduğu konusunda gerek idari gerek adli soruşturma devam ediyor. Kısa süre içinde kazının nedeninin ortaya çıkacağı inancındayım. Burada çalışma koşulları ile ilgili durumu savcılık inceliyor. 8 gözaltı var. Tüm bu yönleriyle olay açık şekilde ortaya çıkarılacak. Kusur nerede varsa üzerine gidilecek” dedi.
 
Benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Çelik, “Bunun çok farklı nedenleri olabilir. Bütün ayrıntıları ile ortaya çıkmasında yarar var. Üzerimize düşeni yerine getireceğiz” diye konuştu.
 
Bakan Çelik yaşanan olaydan sonra inşaatın devamının söz konusu olmadığını belirterek, “Tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra yeni kararlar alınacaktır” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@