banner556

Arpa, buğday ve mısırda gümrük vergisi sıfırlandı

Arpa, buğday ve mısırda gümrük vergisi sıfırlanma kararı resmi gazetede yayınlandı.

Gündem 17.12.2020, 10:26
Arpa, buğday ve mısırda gümrük vergisi sıfırlandı

Fiyatların makul seviyede tutulabilmesi ve spekülatif fiyat hareketlerine izin verilmemesi için buğday, arpa ve mısırdaki gümrük vergisi 30 Nisan 2021 tarihine kadar sıfırlandı.

Buğday, arpa ve mısır için uygulanan gümrük vergisi sıfırlandı. İthalat Rejimi ile ilgili ek karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre; dünya genelinde yaşanılan Covid-19 hastalığı nedeniyle hububat fiyatlarında yaşanan artışın önüne geçilebilmesi, iç piyasa fiyatlarının makul seviyelerde tutulabilmesi ve spekülatif fiyat hareketlerine meydan verilmemesi amacıyla buğday, arpa ve mısırdaki gümrük vergisi kaldırıldı.

Uygulama 30 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek.  

Yorumlar (7)
yorumcu 1 ay önce
Mansette vergi indirimi gorunce bi an icin sevinmistim oysa durum farkliymis.Ciftciye adam gibi mazot ,gubre destegi yapilirsa fiyatlar hicbirseyden etkilenmez.Bugday,arpa ve misirida uretemeyip ithal etmek ya da urettigin halde uretim icin yeterli destegi saglamadigin ciftcinin belini kirmak icin ithal etmek yanlis istir.Tasimali egitim diye Koyleri bosaltip tarlasinda ureten insani kasabada isciye donusturdukleri icin Uretim miktari dustu.Buyuklerimiz Uretimi arttirmak icin bir seyler yapmak yerine İTHALAT tercih ediyor.Bunun sebebi nedir? Memlekete kimin misir getirdigini ,kimin gemilerle neler tasidigini herkes biliyor.
zagene 1 ay önce
oyu çiftiçiden aldılar.ektiğini biçiyor çiftçi.
Hakkı kılıç 1 ay önce
Yazık değil mi köylü ye. İthal ürün lerin cennet i oldu memleket
Yigit 1 ay önce
Vergi olunca niye var kaldirilinca niye kaldirildi si ne kafasiniz be
Tonyalı 1 ay önce
Dışarıdan yüksek faizle borç dolar al afrika ülkelerine dolar dağıt çiftçinin yem gübreye zam traktörünü elinden al dışarıdan hububat sıfırla yandaşlara ithalat yaptır. Koyun sürüleri işine gelmeyen yorumları beğenmesin fikir beyan edemezler. Nasıl memleket olduk. Allah akıl fikir versin.
Sadık Yılmaz Bulut 1 ay önce
Şimdi kimlerin İthal edeceklerine bakılmalı
Ah Ülkem ah
Savruluyorsun,hem de hiç hak etmediğin derecede
Adalet varsa 1 ay önce
Gübre, ilac, tohum, mazot dan da vergiyi sıfır la, şartlar eşitlensin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@