7m


7m

hyundai

Araç sahiplerine kötü haber! LPG otogaza zam geliyor

LPG otogaza bu gece yarısından itibaren zam geliyor

Gündem 03.02.2022, 22:35
Araç sahiplerine kötü haber! LPG otogaza zam geliyor

Son dönemde artan petrol fiyatları, akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıdı. Bu gece yarısından itibaren LPG otogaza 40 kuruş zam geldi. LPG'nin litre fiyatı Ankara'da ortalama 9,48 liradan 9,88 liraya, İstanbul'da ortalama 9,27 liradan 9,67 liraya ve İzmir'de 9,21 liradan 9,61 liraya yükselecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), artan petrol fiyatlarının ardından LPG otogaza da zam geldi. Buna göre; LPG otogazın litre fiyatına bu geceden itibaren 40 kuruş zam yapıldı.

EPGİS, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "04/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG otogazda 40 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." ifadelerine yer verdi.

LPG FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

LPG'nin litre fiyatı Ankara'da ortalama 9,48 liradan 9,88 liraya, İstanbul'da ortalama 9,27 liradan 9,67 liraya ve İzmir'de 9,21 liradan 9,61 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Türkiye'de LPG ürün fiyatlaması ise Cezayir'de bulunan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor.


Yorumlar (6)
denizz 4 ay önce
gelsin gelsin bizde 2023 seçiminde rakip partilere zam yapacaz oylarda hakeetiler çünkü rezaletini çıkardılar artık yeter
OFLULAR61 4 ay önce
devammmmmmmm akp,varollll §$%&"§$$%%& sandikta sana % 90 oy kesin var,yedirmeyiz RTE yi,cal dombrayi ver mehteriiiiiiiii.
zübük 4 ay önce
verdiniz yetkiyi, şimdi görün etkiyi...
Barış 4 ay önce
Bu nedir yaa yapın 20 lira olsun bitsin bıktık daaa !
fantom 4 ay önce
uçuyoruz
Akcaabatlilar61 4 ay önce
oyumuz sana §$%&§"§"!!! akp,bizi ekonomide 1.siraya cikardinya,sayenizde ekmek,is,as,para gördük,elektrik,gaz gördük,magara hayatindan sayenizde son 20 yildir evlerde yasiyoruz,eskiden ekmek,firin,beyaz esya hicbirsey yoktu,sandiktada seni tekrar rekor oyla sececegiz$§"§"!!!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@