Ankaralının Su Sıkıntısı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kente iki gün önce su verilmeye başlandığını, ancak yüksek kotlara henüz su ulaşmamasının, alt kotlardaki site, hastane, kamu kurum ve kuruluşlarının depolarının dolmaya başlaması nedeniyle oluşan yüksek su emilim

Ankaralının Su Sıkıntısı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), kente iki gün önce su verilmeye başlandığını, ancak yüksek kotlara henüz su ulaşmamasının, alt kotlardaki site, hastane, kamu kurum ve kuruluşlarının depolarının dolmaya başlaması nedeniyle oluşan yüksek su emiliminden kaynaklandığını bildirdi.

ASKİ'den yapılan yazılı açıklamada, İvedik arıtma tesislerinden 9 Ağustos Perşembe akşamından itibaren şehre su verilmeye başlandığı anımsatıldı.
Ankara'nın bazı semtlerindeki üst kotlara şu saatlere kadar henüz su ulaşmadığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, bunun en büyük nedeninin özellikle alt kotlarda bulunan büyük site ve apartmanların, hastanelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının büyük depolarının dolmaya başlaması nedeniyle oluşan yüksek su emilimi olduğu kaydedildi.
Alt kotlardaki doyum olmadan üst kotlara su erişiminin mümkün olmadığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Kesintisiz su verilmeye devam edilmektedir. Şu anda şebekemizde su verilmesini aksatacak bir arıza yoktur. Vatandaşımızın telaş etmemesini, kısa süre içerisinde mutlaka suya kavuşacaklarının bilinmesini rica ederiz.''

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler