Alparslan Arslan olay çıkardı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Osman Yıldırım'ın çapraz sorgusu, Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün sorularını yanıtlamasının ardından tamamlandı. Osman Yıldırım'ın 9 oturumda tamamlanan çapraz sorgunun ar

Alparslan Arslan olay çıkardı
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Osman Yıldırım'ın çapraz sorgusu, Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün sorularını yanıtlamasının ardından tamamlandı.

Osman Yıldırım'ın 9 oturumda tamamlanan çapraz sorgunun ardından sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasına geçildi. Osman Yıldırım'ın sorgusu dava kapsamında en uzun süren çapraz sorgu oldu.

Osman Yıldırım, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'ün sorusu üzerine Teoman Ekşioğlu ve Ahmet Doğan'ın Ankara'da kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Köksal Şengün'ün "Peki seninle ne konuştular?" sorusuna Osman Yıldırım, "Teoman Ekşioğlu bana Muzaffer Tekin'in selamını getirdi. Savunmanı böyle yaparsan daha iyi olur dediler. İfadelerimde vatanımı, milletimi sevdiğim yerine, dini motifler kullan dediler" diye cevap verdi.

Bunun üzerine Başkan Köksal Şengün, "Muzaffer Tekin'in talimatı mıydı?" diye sorunca Osman Yıldırım "Selamı var dediğine göre o çıkıyor" dedi.

Bu arada söz alan sanık Alparslan Arslan, Veli Küçük'ü hayatında hiç görmediğini belirterek, Onu milliyetçi ve mukaddesatçı olarak tanıdığını söyledi. Osman Yıldırım, "Yer yer sevilen yer yer de yerilen bir insandır. Yerilen derken eleştirilen anlamında söylemiyorum" diye konuştu.

Duruşmada gerginlik

Çapraz sorgusu tamamlanan Osman Yıldırım'ın sanıkların bulunduğu bölüme oturtulmasının ardından Alparslan Arslan ayağa kalktı.

Alparslan Arslan, Osman Yıldırım'ın bulunduğu bölüme doğru yürüdü. Hareketlerinden Osman Yıldırım'a kafa atmak istediği anlaşılan Arslan jandarmalar tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirildi.

Arslan, Başkan Şengün'ün "Yavaş yavaş dışarı çıkarın" uyarısı üzerine, salondan dışarı çıkartıldı.

Şengün bu durumu tutanağa "Arslan taşkınlıklar yapması sebebiyle dışarı çıkartıldı" diye geçirdi.

Osman Yıldırım'ın avukatı Murat Eken ise savunmasını Perşembe günü yapacağını belirtti.

Başkan Şengün bunun üzerine sanık ve avukatlarının taleplerini almaya başladı.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Mehmet Cengiz "Bir an evvel Danıştay enkazının ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Gizli tanık 9 olduğu anlaşılan Osman Yıldırım'ın, Ümit Sayın'a yapılan uygulama gibi gizli tanık ifadesi alınarak beyanının saptanmasını istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler