banner556

Alaatin Çakıcı: "Vatan hainleri için idam geri gelmeli"

Alaattin Çakıcı gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 04.09.2020, 17:29
Alaatin Çakıcı: "Vatan hainleri için idam geri gelmeli"

Doğu Akdeniz krizi ile ilgili konuşan Alaattin Çakıcı, “Türkiye Akdeniz sularında hakkı olanı arıyor ve elinde sonunda bulacak. Bu enerji kaynakları ülkemizin ve Türk dünyasının geleceği için çok önemli. Bu enerjiden kazanılacak her bir kuruş Türkiye’nin geleceği demektir. Çıkarılacak bu enerji ayrıca   dünyanın her yerindeki ezilen mazlum halklar içinde kullanılacağına inancım tamdır” dedi.

YUNAN’I YİNE DENİZE DÖKERİZ

Türkiye ile savaşın eşiğine gelen Yunanistan, Rumlar ve onların destekçisi batılı devletlere de mesaj gönderen Çakıcı, “Yunan 100 yıl öncesini unutmuş. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve  Dedelerimiz nasıl dün nasıl onların dedelerini denize döktüyse biz de bugün onları denize dökeriz. Akdeniz’i onlara mezar ederiz. Yunan ve Rum’u destekleyen Fransa ayağını denk alsın. Karşısında Türk milletinin olduğunu unutmasın. Yoksa yine Çanakkale’nin soğuk sularını boylatırız onlara” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ‘idam geri getirilsin’ önerisine de değinen Çakıcı “Sayın Devlet Bahçeli ne demiş ise doğru demiştir. Tabi ki namussuzu, sapığı, caniyi beslemeyeceksin. Kuracaksın dar ağacığını, sallandıracaksın ipin ucunda. Çünkü başka türlü baş etmek imkansız hale geldi. Her gün haberlerde içimiz parçalanıyor. El kadar sabilere kıyıyor şerefsizler. Böyle adamı asmayacaksın da ne yapacaksın.” dedi.

Son olarak Türk dünyası hakkında değerlendirmelerde bulunan Alaattin Çakıcı, “Doğu Akdeniz bir kere daha gösterdi ki batı kendi inancı çerçevesinde hemen birlik olabiliyor. Avrupa Yunanistan’ın arkasında olduğunu gösterdi. Ama aynı şeyi Türk dünyası için söyleyemeyiz. Azerbaycan dışında desteğini açıklayan başka bir Türk devleti görmedim. Her şeyden önce bu birliğin tesisi için elimizden geleni yapmalıyız. Bu sayede küfür tek millet olsa karşımıza çıksa bileğimizi bükemez” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (1)
Trabzon 5 ay önce
Trabzonun gururu alattin Çakıcı sen olduğun heryerde idam gelir baba büyüksün

Gelişmelerden Haberdar Olun

@