Ağzıyla Ok Atarak Madalya Aldı

Muğlalı Semray Taş Özer, henüz 7 aylık bir bebekken, şöminenin üzerine düşerek sağ elini bileğinden kaybetti. Yüzünün sağ tarafı da yanan talihsiz kız, hayata küsmek yerine sporla yaşama sarıldı ve 14 yaşına geldiğinde, bir eli olmamasına rağmen okçuluğa

Ağzıyla Ok Atarak Madalya Aldı

Muğlalı Semray Taş Özer, henüz 7 aylık bir bebekken, şöminenin üzerine düşerek sağ elini bileğinden kaybetti. Yüzünün sağ tarafı da yanan talihsiz kız, hayata küsmek yerine sporla yaşama sarıldı ve 14 yaşına geldiğinde, bir eli olmamasına rağmen okçuluğa başladı. Eli olmadığı için herkesi şaşırtan bir azimle oku ağzıyla tutup yayını geren Özer, sağlık sorunları nedeniyle zaman zaman ara verse de engelliler alanında birçok birincilik kazandı ve Türkiye Şampiyonluğu elde etti. Başarıları nedeniyle engelliler milli takımına da seçilen 23 yaşındaki Özer'in tek hayali, 2008'de Çin'de yapılacak Paralimpik (Engelliler) Olimpiyatları'na katılmak. Ancak, protez eli olmadığı için bu hayalini şimdilik gerçekleştirmesi zor. Dünyada ağzıyla ok atan sadece İtalya'da 2 sporcu olduğunu, kadın olarak ise kendisinden başka kimsenin bulunmadığını belirten Özer, "Birinciliklerimi ağzımla ok atarak kazandım ve milli takıma kadar yükseldim. Yaklaşık bir yıldır da olimpiyatlar için hazırlanıyorum ve çok formdayım. Ancak uluslararası turnuvalarda, başka yerlerinden özürlü olsalar da 2 ellerini kullanabilen rakiplerimi geçip ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmem için protez bir ele ihtiyacım var" diyor.

DESTEK BEKLİYOR
Protez elin 30 bin YTL. olduğunu ancak, maddi imkânsızlıklar nedeniyle yaptıramadığını söyleyen Özer, "Türkiye'de bedensel engelli sporculara destek verilmeli. Bu yüzden devletin ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum. Protezim olursa, ben de Çin'deki olimpiyatlarda onların yüzünü kara çıkarmayacağıma söz veriyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler