banner441

Adnan Oktar davasında kritik gün yarın

Adnan Oktar, 1 yıl süren soruşturmanın ardından yarın hakim karşısına çıkacak. 125 kişinin mağdur ve müşteki olarak yer aldığı iddianamenin bir numaralı müştekisi ise Adil Serdar Saçan oldu.

Gündem 16.09.2019, 09:37
Adnan Oktar davasında kritik gün yarın

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik açılan davanın ilk duruşmasının görülmesine yarın başlanıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca Oktar ve örgütü hakkında hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianame, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti. 171 sanığın tutuklu olarak yer aldığı 226 sanıklı iddianamede, şüphelilere 24 ayrı suçlama yöneltilmişti. İddianamede, örgüt lideri Adnan Oktar hakkında 24 ayrı suçtan 870 yıl hapis cezası istenmişti.

İddianamede şüphelilere ‘siyasal ve askeri casusluğa teşebbüs’, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak veya yönetmek’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek’, ‘cinsel istismar’, ‘cinsel saldırı’, ‘6136 sayılı Yasa’ya muhalefet’, ‘eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi’, ‘eziyet’, ‘şantaj’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’, ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’, ‘hakaret’, ‘3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Kanunu’na muhalefet’, ‘kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi veya kayda alınması’, ‘dolandırıcılık’, ‘tehdit’, ‘kişisel verilerin kaydedilmesi’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’, ‘5607 sayılı Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet’, ‘resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek’, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘suçluyu kayırma’ suçları yöneltiliyor.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumunun karşısındaki duruşma salonunda yarın başlayacak ilk duruşmanın 40 gün sürmesi bekleniyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
deniz 5 ay önce
Olmadık iddialarla karalanmak istendikleri belli oluyor. Ortada iddia edilen suçların hiçbir delili de yok, kumpas kurulduğunu düşünüyorum ben. Türk adaleti mahkemede gerçekleri -masum olduklarını- ortaya çıkaracaktır.
Sinan Kurt 5 ay önce
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına geçmiş yıllarda da aynı suçlamalarda bulunulmuştu ve masum oldukları ispatlanıp beraat etmişlerdi. İnanıyorum ki bu kez de Adnan Oktar ve Arkadaşları hakkında iddia edilen suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıkacak ve suçsuz oldukları ispatlanacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@