Adnan Oktar'a bir şok daha!

İstanbul merkezli 4 ilde, Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda 235 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu.

Adnan Oktar'a bir şok daha!

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 4 ilde başlatılan operasyonda, hakkında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor. Soruşturma kapsamında 235 şüphelinin mal varlığına el konuldu, şirket, dernek ve vakıflarına kayyum atandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, hakkında gözaltı kararı çıkarılan Adnan Oktar grubu üyelerinin yakalanması için operasyon yürütüyor. 

Hakkında gözaltı kararı bulunan şüphelilere yönelik soruşturma, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit, cebir, çocuğun alıkonulması, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğin ihlali, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını kapsıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 12:56


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH
FATİH - 5 ay Önce

kedicikler öksüz kaldı yazıkkk

Ali Papa
Ali Papa - 5 ay Önce

235 kişinin sadece malına mülküne elkoymak yetmez,Borçları ve taahhütleri de silinip, kalan herşeyin hazine ve maliye bakanlığına irat yazılması gerekir.

Çalıştırın
Çalıştırın - 5 ay Önce

Bu adamı sosyal hizmetlerde çalıştırın ve her gün nerede nasıl çalışmış haber yapılsın eski günlerdeki gibi

Tursun
Tursun - 5 ay Önce

Görüyorumki iadnan Oktar’a saldırmak bu sabah moda olmuş ne kadar nefret doluyuz Harun Yahya kitabı okumadan sallamak ayıptır bu cübbeli Ahmet’ede yapıldı yazık yaa bu memleketse. Nazım hikmet vatan haini Abdullah Çatlı çete ellerine cep telefonu yapışmış cahil gençlik oluşturulmaya çalıştırılıyor yazık benden olmayan tü kaka

ŞEHZADE
ŞEHZADE @Tursun - 5 ay Önce

Tursun kardeş, neyin kafasını yaşıyorsun sen.

İLKER TÜRK
İLKER TÜRK @Tursun - 5 ay Önce

o zaman karını ,kızını, bacını gönder de mürid olsun madem bu kadar arkasındasın.

Mustafa gülec
Mustafa gülec - 5 ay Önce

Oyunu Akpartiye vermiş

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393