Abdülhamid'in torunu askerde: Şehzade olarak göreve geldim

II. Abdülhamid'in torunu Yavuz Selim Osmanoğlu'nun askerliği Amasya'ya çıktı. Osmanoğlu "Şehzade olarak göreve geldim" dedi.

Abdülhamid'in torunu askerde: Şehzade olarak göreve geldim
Osmanlı padişahlarından II. Abdülhamid'in 5. kuşak torunu Yavuz Selim Osmanoğlu'nun askerliği Amasya'ya çıktı. Osmanoğlu "Keşke Afrin'e gitseydim" dedi.

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığındaki birliğine katılmadan şehri dolaşan Yavuz Selim Osmanoğlu, “Görevim çıkarsa veya göndermek isterlerse Afrin’e seve seve gitmek isterim. Hiçbir şekilde korkum yok” dedi.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret ettikten sonra Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ile birlikte 12 şehzadenin balmumu heykellerinin sergilendiği Şehzadeler Müzesini dolaşan 28 yaşındaki Osmanoğlu, “Ailede ilk askerlik yapan ben olacağım. Acemi birliğim Amasya’ya çıktı. Usta birliği ise sürpriz. Herkes ‘Ya Manisa ya Amasya’ diye söylüyordu. Dedelerimin sancak kaldırdığı yerde, tahta çıktığı yerde, tahta çıkamayan dedelerimin yerinde 13. şehzade olarak Amasya’da göreve geldim” diye konuştu.

Afrin’e yönelik operasyonu da takip ettiğini söyleyen Osmanoğlu, “Keşke askerliğim o tarafa çıksaydı. Şimdi de gönderebilirler. Hiç sorun değil. Hiçbir şekilde korkmuyorum. Çünkü benim ailem askeri yapıda bir aile, siyasi yapıda bir aile. İsterim hemen göndersinler. Şimdi biz tepelerine bindikçe Allah’a şükür şehit sayımız düşüyor ve hiç olmayacakta” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuncayreis
Tuncayreis - 2 yıl Önce

Amasya’ya değil Doğu ve güneydoğuya gönderin

Nihat
Nihat - 2 yıl Önce

Bir taraflarını büyültmekle şehzade olunmuyor.

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 2 yıl Önce

Kılık kıyafetin hiç Şehzadeye benzemiyor, dedelerin kot pantolon giyinmişmi de sen giyiniyon

SIRADAKİ HABER

banner513