ABD Trabzon'u talep etmemiş!

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, ABD'nin Kırgızistan'daki askeri üssünün kapatılmasının ardından Trabzon'da üst kurmak istediği yönündeki haberlerle ilgili olarak, şu ana kadar kendilerine böyle bir talebin ulaşmadığın

Gündem 20.02.2009, 12:04
ABD Trabzon'u talep etmemiş!

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, ABD'nin Kırgızistan'daki askeri üssünün kapatılmasının ardından Trabzon'da üst kurmak istediği yönündeki haberlerle ilgili olarak, şu ana kadar kendilerine böyle bir talebin ulaşmadığını söyledi.

Tuğgeneral Gürak, Genelkurmay Karargahı'nda düzenlediği haftalık basın bilgilendirme toplantısında, İsrail Genelkurmay Başkanı'nın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u telefonla aradığını söyledi. Orgeneral Başbuğ'un görüşmede İsrail Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın yeterli görülmediğini ifade ettiğini belirten Gürak, İsrail Genelkurmay Başkanı'nın da 'TSK ile ilişkilere önem verdiğini, İsrail Kara Kuvvetleri Komutanı'nın ifadelerinin kişisel görüşleri olduğunu, İsrail Silahlı

Kuvvetleri'nin görüşünü temsil etmediğini, hayal kırıklığına uğradığını, gerekeni yapacağını ve üzgün olduğunu ifade ettiğini' kaydetti. Tuğgeneral Gürak, İsrail Genelkurmay Başkanı'nın Orgeneral Başbuğ'a gönderdiği ve dün alınan resmi mektubunda telefonda söylediklerini teyit ederek gerekeni yaptığını belirttiğini aktardı.

Gürak, ABD'nin Kırgızistan'daki askeri üssünün kapatılmasının ardından Trabzon'da üst kurmak istediği yönündeki haberlerle ilgili olarak da, şu ana kadar kendilerine böyle bir talebin ulaşmadığını söyledi.

Yorumlar (8)
hamehsah 12 yıl önce
valla ben bile duydum böyle bir talebi varmış amerikanın trabzonspor tesislerini alıp oraya incirlik üssü gibi bir yer yapmak istiyomuş heralde trabzonsporada 20 trilyonmu ne teklif edilmiş heralde yoksa kaşüstüne ne işi var novotel gibi bir lüks otelin ne kadar millet geliyo sanki orada kalmaya amerikalılar için yapılmıştır bence
LAKORİNA 12 yıl önce
ABD bole bi talep yapsa bile trabzonda isyan çkar kardeşim sacmalamayn:D
ÜNAL TAYAR 12 yıl önce
bir trabzonlu ve trabzonda yaşayan biri olarak bunu asla hiçkimse kabul edemez ve kurulursada sürekli olaylar çıkar buna garanti verebilirim
BELDE 12 yıl önce
Zannedersem önce haber ortaya atılıyor ve Trabzon halkının nabzı, tepkisi yoklanıyor. Daha sonrası malum.....
araklı.gen.tr 12 yıl önce
Aman A.B.D bizden uzak,Allah'a yakın olsun,ne Türkiye'de nede Trabzonda üs istemiyoruz!
osman erten 12 yıl önce
hani olsada, onlar burda dışarı çıktıklarında burayı zindan etsek ne güzel olur, sokakta bir abd askerini dövmek..bütün hıncımı alrındım valla..(bu benim şahsi görüşüm)
orto 12 yıl önce
İşte trabzon için bulunmaz fırsat. AKP nasıl türkiyeye çağ atlattıysa ABD kanalı ile de trabzonu çağdaş mediniyetler seviyesine çıkarmak istiyor. İyi düşünün emperyalizme hizmet edenlerin hedefi ne???????
bosver 12 yıl önce
bu milleti nelere alıştırmadılar ki.Zamanında kırmızı çizgilerimiz vardı şimdi ne oldu nerede çizgiler Zamanında bir ordumuz vardı dünyaya meydan okuyan ama kafamıza çuvalı geçirdiler sesimizi çıkaramadık.K.Iraka sürekli operasyonlar düzenleyen askerlerimiz vardı ama sonunda ne oldu amerika çık dedi onada ses çıkaramadık aynı gün geri döndük. Nelere alıştırmadılar ki bizi Amerika gelir Trabzona kurulur herkeste kuzu kuzu oturur.Döveriz ederiz diyen arkadaşlar da seslerini bile çıkaramazlar niye mi çünkü o amerikan askerlerinin güvenliğini de bizim asker ve polisimiz sağlarda o yüzden saygılar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@