81 il valiliğine talimat! Maske takmayan yanacak!

Yarından itibaren maske takmamanın cezası 900 lira.

Gündem 21.06.2020, 09:45
81 il valiliğine talimat! Maske takmayan yanacak!

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine talimatı doğrultusunda yarından itibaren bu kuralı ihlal edenlere idari para cezası uygulanacak.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren 900 lira ceza kesilecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

Yarın itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Hakan 1 yıl önce
Sağlıklı insanların maske takması zararlı birçok Dr bunu söylüyor . önemli olan temizlik kurallarına uymak bağışıklık sistemini güçlendirmek fiziki mesafe kurallarına uymak.
Nefes 1 yıl önce
Bir müddet sonra insanlar nefes problemi ile hastahanelik olmaz inşAllah özellikle açık alanlarda sakin ortamlarda maske zorunluluğu bence yanlış
OFLU TÜRK 1 yıl önce
HAKAN YANLIŞ BILGİ VERİP İNSANLARI YANILTMA.HANGİ DOKTOR TAKMA DEMİŞ İSİM VER YADA YANLIŞ YAZMA
Çomarsavar 1 yıl önce
Sen yurt dışı uçuşları sınır kapılarını kafeleri mekanları aç sonra millete sokakta maske tak de. imam cemaat olayına döneceği belliydi bunun simdide toplamaya çalışıyorlar
İsimsiz 1 yıl önce
Bu sıcaklarda maske takmak sıkıntı yaratir. Koskoca devlet bunu bilmiyor mu ?
yakun 1 yıl önce
İçişleri bakanlığı haklı, padişah kendi babasının parası ile maske alıp millete gönderecek, millet maske takmayacak. Biz bize yeteriz kampanyası ile milletten alamadıkları 10 liraları maske takmama cezası keserek kat be kat alacaklar. Dini imanı olmayanının Allah korkusu da olmaz, kullardan da utunmazlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@