banner556

8 ülkede 50 Türk vatandaşı koronavirüsten hayatını kaybetti

8 ülkede 50 Türk vatandaşı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Gündem 27.03.2020, 11:50 27.03.2020, 13:35
8 ülkede 50 Türk vatandaşı koronavirüsten hayatını kaybetti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Selim Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kıran, Dışişleri Bakanlığı Kovid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşma sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarıyla ilgili soru üzerine Kıran, "Maalesef sayı artıyor. Bugün itibarıyla bize intikal eden bilgilere göre 8 farklı ülkede 50 vatandaşımızı virüs sebebiyle kaybetmiş bulunuyoruz. Keza dünyanın farklı ülkelerinde sonuçları pozitif çıkan vatandaşımız var. 151 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Onların durumlarını da yakından takip ediyoruz." diye konuştu. 

Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yardıma ihtiyacı olan vatandaşların durumlarıyla bizzat ilgilendiğini, cenazelerin defninden Türkiye'ye ulaştırılmasına kadar her süreci yakından takip ettiğini aktardı.

Kıran, "Bu vesileyle gerek ülkemizde gerek yurt dışında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyoruz." dedi.

Yorumlar (1)
Musti 11 ay önce
eğer şampiyonlar ligine gidersek futbolcu satmamıza gerek yok oradan gelecek 40 milyon euro takımı epeyce rahatlatır,şampiyonlar liginde oynayan oyuncularımızda seneye daha fazla değere kazanırlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@