7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

70 terörist kıskaca alındı

Operasyonlar Cudi ve Gabar dağında yoğulaşırken sığınaklara kaçan teröristlerin etkisiz hale getirmek için bölgeye havadan ve karadan gün boyu asker sevkiyatı yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü ile mücadele kapsamında PKK'ya karşı yür

Gündem 11.10.2008, 21:43
70 terörist kıskaca alındı
Operasyonlar Cudi ve Gabar dağında yoğulaşırken sığınaklara kaçan teröristlerin etkisiz hale getirmek için bölgeye havadan ve karadan gün boyu asker sevkiyatı yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü ile mücadele kapsamında PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonlar Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık kesiminde ve Gabar, Küpeli ile Cudi Dağı'nda aralıksız bir şekilde sürüyor.

Güçlükonak kırsalında önceki gün 4 teröristin etkisiz hale getirmesinin ardından bölgede 70 kişilik terörist gurubunun tespit edilmesi üzerine 2 bin kişilik komanda ve 250 geçici köy korucusunun katılımı ile bölgede devam eden operasyonlar yoğunlaştı.

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda çıkan tam teçhizatlı asker taşıyan çok sayıda askeri araç Cudi, Gabar ve Küpeli bölgesine doğru gitti.

Karadan sürdürülen operasyonlara havadan da Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan kobra ve süper kobra helikopterler Gabar dağındaki terörist sığınakları havadan bombaladı.

Bölgede askeri hareketlik yoğunlaşırken güvenlik güçleri ve teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışma yaşanıyor.

Öte yandan, terör örgütünün olası mayın tuzaklarına karşı rutin olarak Cizre-Güçlükonak, Cizre-Şırnak-Şırnak-Beytüşşebap karayolundaki mayın taraması devam ediyor.

Şırnak'ın Beytüşebbap ilçesindeki Kato Dağı'nda terör örgütüne yönelik başlatılan hava destekli operasyonlar sürerken, takviye olarak operasyon bölgesine çok sayıda özel eğitimli komandolar sevk edildi.

Askeri helikopterler 2 günden bu yana terörist hedeflere havadan bomba yağdırırken, bölgede zaman zaman teröristler ile güvenlik güçleri arasında sıcak çatışma yaşanıyor.

Stratejik noktalara keskin nişancılar yerleştirilirken, sınır boyu gün boyunca gece görüşlü termal kameralar tarafından izleniyor. Bölgede tespit edilen teröristlerin yakalanması için operasyonlar aralıksız sürüyor.

Yorumlar (6)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
70 terörist kıskaçta 300 kışilik grup görüldü,sonra açıklama gelır 5 terörist etkısız hale getırıldı.dsp-anap-mhp hükümetının bıtırdıgı özel harekat pkk yı bıtırıyordu,bazıları terör bıtecek diye korkmuş olmalıkı özel harekatı pasifıze ettıler. şimdi baktılar kı kımı golf kımı eskrım özel harekar yıne akla geldı.özel harekatçıların hepsının moralı bozuk doğudan dönenler hep dışlandı,basıt görevlere verıldı.özel harekat kadrosu artırılırsa polıs terörü bıtırır,bu 20 yaşında askerın yapacagı iş değil.
erdoSAKARYA 14 yıl önce
Allah Yar ve yardımcınız olsun kahramanlarımız ıns. kazasız belasız bırlıklerınıze dönun dualarımız sızlerle...
karahalit 14 yıl önce
70 terorist kıskaca alınmış öylemi bırakın bu işleri bu haberleri defalarca dinledik şu ana kadar kıskaçlardan hiç bir şey çıkmadı şimdi bir emir gelir kıskaç diye bi şey kalmaz evet aynen öyle bi emir kıskacı kaldırın ve kıskaç kalkar çünkü bu haberleri çok dinledik bize leş lazım kıskaç deyil pkk leşi lazım
karahalit 14 yıl önce
nuri cebiroğlu ne güzel etüt etmişsin seni kutluyorum evet aynen dediğin gibi özel harakatı kaldıranları sürecen o dağlara onlar savaşacak öyle mecliste yalandan racon kesmeye benzemiyorşehit anaları şehit babaları bunların yakasına yapışmalıdır çok şey demek geliyo ama diyomuyorum
VOODOO 14 yıl önce
askeri hiç geri almamak lazım.. bunlara nefes aldırmamamız lazım ki bi daha asla saldırmasın.. ben BAŞBAKANIMIZI VE GENEL KURBAY BAŞKANINA SESLENİYORUM.. köy korucularını operasyona dahil etmeyelim.. bizim askerler hallader.. ŞEHİT OLAN POLİS VE ASKERLERİMİZİN AİLELERİNE ALLAH SABIR VERSİN.. VATAN SAOLSUUN
trabzonof 14 yıl önce
Evet güneydoğuda büyük bir mücadele içerisinde askerlerimiz.Fakat burada şehit olan,fakir çocukları,bu kadar şehitlerimiz var,bir tane zengin çocuğu varmı bu şehitlerin içerisinde,bu neyin nesi?Konuşulacak çok şey var ama bizim gibi insanların elinden ne gelir,ALLAH ŞEHİTLERİMİZE RAHMET VE GÖREV YAPAN ASKERLERİMİZE KOLAYLIKLAR VERSİN.FAKİRİN ÇOCUĞU ASKERLİK YAPAR ŞEHİT OLUR,ZENGİNİNKİ DİSKOLARDA BARLARDA SOYTARILIK YAPAR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@