2014’ün son MKYK’sı toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MKYK), Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda, kongrelerdeki son durum, seçim dönemi, çözüm süreci ve paralel yapıyla mücadelenin ele alınması bekleniyor. Adalet Bakanı Bekir Bozd

Gündem 30.12.2014, 11:01
2014’ün son MKYK’sı toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MKYK), Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda, kongrelerdeki son durum, seçim dönemi, çözüm süreci ve paralel yapıyla mücadelenin ele alınması bekleniyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, parti genel merkezine girişinde gazetecilerin ’19 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği Bakanlar Kurulu toplantısına’ ilişkin sorusuna, "Cumhurbaşkanı seçim öncesinde de başkanlık edeceğini paylaşmıştı. Sürpriz değil. Kamuoyunu şaşırtan birşey değil. Seçim öncesi taahhütlerinden bir tanesi. Milletimiz verdiği sözün arkasında durmuştur. Anayasal yetkidir. Başbakanla istişare ile alınmış karardır. Cumhurbaşkanı ve hükümetin birlikte çalışması Türkiye’ye güç katar" karşılığını verdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise aynı soruya, "Beraber kararlaştırıldı. Son derece normal bir süreç, birlikte katılacağız" cevabını verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@