banner556

12 Yaşındaki çocuğu taciz etmişti! Sözde tarikat şeyhi için sert açıklama

Diyanet'ten tacizden tutuklanan sözde tarikat şeyhiyle ilgili açıklama: "Şeref yoksunu ellerle mücadele hepimizin görevi"

Gündem 03.09.2020, 16:29
12 Yaşındaki çocuğu taciz etmişti! Sözde tarikat şeyhi için sert açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan, 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanan sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban'la ilgili açıklama geldi.

Yapılan açıklamada "Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir" denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamasında şu sözlere yer verdi;

"Allah'ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz."

NE OLMUŞTU?

Dün Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban'ın (58), müridlerinden birinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği ortaya çıktı. Tepki çeken iddia sonrası 'çocuğa yönelik cinsel istismar' suçundan tutuklanan Şağban, istismara uğrayan çocuğun yaşadıklarını anlatmasıyla yakayı ele verdi.

Küçük kız, pedagoglara Şağban'a çay götürdüğü sırada tacize uğradığını anlattı.

Yorumlar (23)
doğan yıldız 5 ay önce
sözde şeyh dediğinizle bazı politikacıların samimi fotoğrafları var. bu adam chp li derler şimdi.
Davut 5 ay önce
Tarikatlar yasaklanmalıdır
Vatandaş 5 ay önce
Keşke ensar vakfında da olduğu zaman açıklama yapsaydınız...sessiz kalmasaydınız.
Sedat 5 ay önce
aaa diyanet varmış bu ülkede biz sizi yandaş dernek biliyorduk sizde çok var o sakallı cüpbelilerden küçük çocuğa göz koymak sizde
yorumcu 5 ay önce
Seyh efendi seref yoksunu orasi oyle ama Bu kizin babasinda da hic is yok.12 yasindaki kizi ne diye sokarsin oyle ortamlara? Hadi soktun ona buna cay servisi niye yaptirirsin? kizinin yanindan niye ayrilirsin?? Din egitimine Cok merakliysan ,cok lazimsa otur evinde kendin ogret kizina ne diye bu diyanet deyimiyle seref yoksunlarinin eline veriyorsun kizi? Zaten ahirette kurtulus icin ya da her ne sebeple yapiliyorsa bu birilerinin muridi olmak kadar sacma bir sey olamaz.Bayiliyor bizim milletimiz el etek opmeye , bes para etmez adama itibar gostermeye.Yahu bu dinin kitabi 1500 senedir ayni degilmi daha neyini gidip hocaya soruyorsunuz? Ne lazim sana ulema ?? Ac oku en buyuk ulema sensin.Devletin gecmiste bazi vakiflarda yasanan olaylardaki tutumunu dusununce bu sucun yarisida devletindir diyorum.Diyanetin zaten varligi zarar
KALYONCU 5 ay önce
Diyanet'in ve İmam Hatipler in din görevlilerinde sapık yokmu sadece ayyuka çıkarılmıyor devlet destekli yapılar oldukları için, Tarikatler yok bir tane Tarikat o da hak Tarikat onuda bilen bilşyor
Haktan şaşmaz 5 ay önce
Sen zaten yorum yapmasaydın şaşardım.Bunu sorgulamak bana düşmez ama acaba bu yaşına kadar alnın kaç kez secde gördü?mükemmel olan Müslümanlarının değil,İslamdır.Sen daha iyisini yap digerlerine örnek ol.Boş yapma
Halil 5 ay önce
Aile bakanı şimdi açıklama yapar; bir kereyle biley olmaz’ diye. İşte asıl mücadele edilecek tehlike bu zihniyettir, Yunan kazansaydı diyen ucube fesli zihniyetidir, fesliye ziyarete giden diyanettir..
Serdar 5 ay önce
Yine bir pisliğin yaptığını tüm Müslümanlara mal etmeye çalışıyor İslam düşmanları kendileri akşama kadar alkol, uyuşturucu, zina, haram hertürlü pisliği yerler bir Müslümanın açığını yakaladınmı tamam kopart yaygarası. Hele bide bizi. Saftirik uhafazakar kesim var onlarda hemen böyle haberlerin peşine takılıp bir darbe onlar vurur İslama. MÜSLÜMAN UYANIK OL.
antikus 5 ay önce
aynen müslüman uyanik ol dinimiz suna müsade eder bune izin verir diye kücücük cocuklara musallat olan serefsizlere karsi dikkatli ol hele bunu din adami diye gecinen yapiyorsa o zaman seriat kanunlarina göre cezalandirilsin. kimse islam dinine saldiramaz ama siz dini kullanarak bunun giubi adilere pirim veriyorsunuz aklinizi kullanin
Borabay 5 ay önce
Atatürk diyaneti kurarken,’din, şeylere, tarikatlara, tekkelere, cemaatlere,din istismarcılarının Ellerine burakılamayacak kadar kutsaldır ‘ demişti. Hala tarikat tekke cemaat, şeyh şıh peşinde koşanlar bu ırz düşmanı ile aynı zihniyettedirler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@