11 Polis ihraç edildi!

İçişleri Bakanlığı, "usulsüz dinleme ve kişisel verileri arşivleme" iddiasıyla Emniyet Müdürü Ömer Köse, Özgür Açıkgöz ve Murat Çetiner de dahil 11 polisi meslekten ihraç etti.71 POLİS HAKKINDA SORUŞTURMA TAMAMLANDIEdinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığ

Gündem 11.09.2014, 15:40
11 Polis ihraç edildi!

İçişleri Bakanlığı, "usulsüz dinleme ve kişisel verileri arşivleme" iddiasıyla Emniyet Müdürü Ömer Köse, Özgür Açıkgöz ve Murat Çetiner de dahil 11 polisi meslekten ihraç etti.

71 POLİS HAKKINDA SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, "yasa dışı dinleme ve kişisel verileri arşivleme" gerekçesiyle bazı emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu 71 polis hakkındaki soruşturmayı tamamladı.

11 POLİS MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ, 41 POLİSE 16 AY KIDEM DURDURMA

Kurul, "paralel yapı" soruşturması kapsamında tutuklu İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse, Özgür Açıkgöz ve Murat Çetiner'in de aralarında bulunduğu 11 polisi, "yasa dışı dinleme ve kişisel verileri arşivleme" gerekçesiyle meslekten ihraç etti.

41 polis hakkında ise 16 ay kıdem durdurma cezası çıktı.

15 POLİS 2 YILLA İHRAÇTAN KURTULDU

Yüksek Kurul, aynı suç kapsamında Emniyet Müdürleri Mutlu Ekizoğlu, Gökhan Orla, Kazım Aksoy, Hayati Başdağ ve Yurt Atayün'ün de dahil olduğu 15 polis hakkında da meslekten ihracın gerektiğine karar verdi. Ancak bu polisler, "Devlet memurları kanunu" gereği suçun üzerinden 2 yıl geçtiği için zaman aşımından dolayı ihraç edilemedi.

Soruşturma kapsamındaki diğer polisler ise ceza almadı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@