'1000 kişiyi öldürdüm'

Eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Susurluk kazasının Ergenekon'u aydınlatan bir lamba olduğunu öne süren Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi. Abdullah Çatlı'nın da Ergenekon örgütünce

Gündem 21.10.2008, 17:15
'1000 kişiyi öldürdüm'

Eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Susurluk kazasının Ergenekon'u aydınlatan bir lamba olduğunu öne süren Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi. Abdullah Çatlı'nın da Ergenekon örgütünce öldürüldüğünü iddia eden Çarkın, ayrıca Uğur Dündar için de 'ölüm emri' verildiğini, ancak Çatlı'nın buna karşı çıktığını açıkladı.

İşte Ayhan Çarkın'ın çarpıcı açıklamaları:

Ayhan Çarkın: Uğur Dündar için ölüm emri verildi. Ama Abdullah Çatlı, 'Uğur Dündar vatanını sever' diyerek bu suikasta karşı çıktı. Yani Dündar'ı Allah korudu. Suikast emrini veren de bir siyasetçiydi.

Uğur Dündar: Hiçbir siyasetçiyle kişisel bir hesabım olmadı. Ölüm emrimi veren siyasetçiyi affettim bile.

Uğur Dündar: Çatlı'nın sonunu Ergenekon mu hazırladı?

Ayhan Çarkın: Evet... Çatlı'nın mert bir insan olduğunu anladılar ve onu öldürdüler. Büyük bir açık yüreklilikle kullanıldığımızı da itiraf ediyorum. Kullanıldığımızı, kazanın olduğu sırada fark ettik ama hep sustuk.

Gözünüzü açın uyarısı

Çarkın meslektaşlarına da uyarıda bulundu: “Gözlerini açsınlar ve sivil unsurların dik duruşunu izlesinler. Türk Cumhuriyeti'ni savunacak zihniyetin karşılarında durduklarına inansınlar. Başkalarının sözlerine alet olmasınlar.”

'1000 kişi öldürmüş olabilirim'

Özel Harekat eski polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesinin söyledikleriyle bire bir örtüşen sözler dile getiren Ayhan Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi.

Yorulmaz'ın annesi ne demişti?

Özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi Nurhan Yorulmaz da oğlunun devlet tarafından kullanıldığını itiraf emişti: “Devlet tüm faili meçhul cinayetleri oğlum ve arkadaşlarına işletti. Ergenekon'da sadece paşalar değil siyasetçiler de var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
megane 13 yıl önce
benim anlamadıgım?o siyasetcinin ismini niye kamooyuna söylemiyor?bu ismi dündarın bildigi kesinki. oda onu affediyor?biz cok salak degiliz?
lahna 13 yıl önce
Kardeşlerim bakalım daha neler çıkacak. bunları yabana atmayın.

izleyin ve VATAN SEVDASINDA YANILMAYIN.
dumrul 13 yıl önce
Bu zavallı "şirket" tarumar olduktan sonra belli ki parasız kalmış. Bunları söylemek için kaç para aldığını açıklasa, biz de, bir gariban sevindi diye sevinsek !
araklılı_avareler 13 yıl önce
benim tanıdığım trabzonlu ayhan çarkın kimseden korkmaz ve o siyasetçinin kim olduğunuda açıklar.
casa 13 yıl önce
Bu anlatılanlara da inanmayalım mı ? Bu güzelim ülkede neler olmuş neler.Bunların top yekün aydınlatılması durumunda Ülkemiz çağ atlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@