Giresun limanı gemi ağırlamada rekor kırdı

“Yatırım anlamında son veriler 120 milyon liranın üzerine çıktığımızı gösteriyor, 2020 yılında 50 milyon liralık yatırım daha planlıyoruz”

Giresun limanı gemi ağırlamada rekor kırdı

Giresun Limanı yetkilileri basın mensupları ile bir araya gelerek 1 yıllık değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda sunum yaparak liman çalışmaları hakkında bilgiler veren İşletme Müdürü Mehmet Nuh Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mehmet Nuh Gül, “Basın ile bir araya gelmekten çok memnun olduk ve yaptığımız sunumda özellikle bir yıl içerisinde neler yaptık? Ne tür yatırımlar yaptık? Onları anlatmaya çalıştı. Yıl içerisinde kafalarda oluşan sorulara da cevap vermeye çalıştık toplantıda ve çok güzel bir ortam oldu” dedi.
İstihdama önem verdiklerini kaydeden Gül, çalışanlarını yüzde 80’ini Giresunlular'ın oluşturduğunu söyledi. Gül, “Yerelde istihdamı sağlamak bizim için önemli ve biz bunun gayretini veriyoruz. Burada istihdamın artışı tamamen yerel kaynaklar ile olacak. Çok ekstrem durumlar olmadıkça personelimizin hepsi Giresunlu olacak” ifadelerini kullandı.

Giresun limanı gemi ağırlamada rekor kırdı

Giresun Limanı'ndaki işlem hacmi 2018 yılına göre rekor kırdığını ifade eden Gül, “Neredeyse önceki yılların toplamında fazla bir işlem hacmine sahip olduk. Gemi sayısında 5 kat, yük hareketinde 10 kat artış sağladık. Amerika, Avrupa, Rusya ve diğer Karadeniz ülkelerine öncelikli tahıl, buğday ve maden ağırlıklı ürünlerde çalışma sağladık” şeklinde konuştu.

2020 yılında da yatırımlarına devam edeceklerini kaydeden Mehmet Nuh Gül, şöyle devam etti:

“Yatırım anlamında son verilere göre 120 milyon liranın üzerine çıktığımızı gösteriyor ve bu burada durmayacak elbette ki, biz orta vadede 200 milyon liranın üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Tabi bunlar zaman içinde yatırımın önünü açılması ile ilgili süreci kapsıyor ama her halükarda 2020 yılında 50 milyon liralık yatırım yapmayı planlıyoruz.”

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah oksal
Abdullah oksal - 4 ay Önce

Harikasınız tebrikederim böyle alışmaya devam Allahım giresunumuza metro raylı sisteminde biranönce gelmesini nasipetsin bu çokönemli

Soner surker
Soner surker - 4 ay Önce

Helal olsun size. Balik yakalamaya gittigimiz bir yer vardi biz amatörlerin. Oradan o vapuruda kaldirdiniz. Guzelim Giresunun göbeğine yaptiniz gümrük sahasi başka bir yer yokmuş gibi. Helal olsun sizlere giresun milletvekilleri ve giresunlu bürokratlar. Bakin burnunuzun dibindeki Ordu iline.

Selcuk Melikoglu
Selcuk Melikoglu - 4 ay Önce

Evet sizleri ayakta alkışlıyoruz..Giresunun guzelim sahilini mahvederek teneke yıgınları ile kapatarak gorsel zevkimiz olan denizi bir halka kapatarak is yaptiniz.Kazandiginiz para verdiginiz zararin yaninda devede kulak kalir.Ama tarih elbet sizleride yargilar...bu halk sizleri ofkeyle anacak her daim...

SIRADAKİ HABER

banner513