Giresun'da eylem ve gösteriler yasaklandı

Giresun'da‘25 Mart-5 Nisan’ tarihleri arasında yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, yasaklandı

Giresun 24.03.2017, 16:44 25.03.2017, 09:26
Giresun'da eylem ve gösteriler yasaklandı
Giresun Valiliği eylem ve gösterilere karşı tedbir aldı
 
 İstanbul Çağlayan Adliye binasında bulunan odasında terör örgütü mensuplarınca rehin alınarak şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı katilleri Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol ‘un ölüm yıldönümü olan 31 Mart tarihi öncesi Giresun Valiliği yaşanması muhtemel olayları engellemek için ‘25 Mart-5 Nisan’ tarihleri arasında örgüt üyelerinin anma etkinlikleri kapsamında yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, toplantı ve mezar ziyareti gibi tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.
 
Giresun Valiliği'nden yapılan açıklamada “31 Mart 2017 tarihinin örgüt üyesi Şafak Yayla'nın ölüm yıldönümü olması sebebiyle, diğer illerden DHKP/C terör örgütüne mensup şahısların ilimiz Çanakçı İlçesi Karabörk Köyünde bulunan mezara ziyaret yapabileceği öngörülmektedir.
 
 Ülke olarak hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, söz konusu mezar ziyareti vb. etkinliklere ilimizde yaşayan vatandaşların ve diğer grupların aşırı tepki verebileceği, kamu düzenini ciddi şekilde bozacak olaylara sebebiyet verebileceği değerlendirilmektedir.
 
Bahsedilen nedenlerden dolayı 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/c maddesi ve 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesinde öngörülen eylemlerin gerçekleşmesi durumunda meydana gelebilecek istenmeyen neticelerin engellenebilmesi için; Valilik Makamı’nın 21.03.2017 tarih ve 3320 sayılı Olur’ları ile İl Merkezinde ve başta Çanakçı olmak üzere tüm ilçelerimizde 25 Mart 2017 - 05 Nisan 2017 tarihleri arasında örgüt üyelerini anma etkinlikleri kapsamında yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, toplantı, mezar ziyareti vb. tüm etkinliklerin yapılması yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@