7m


7m

hyundai

Yoğun kar nedeniyle TAG kapandı! 2 bin kişi kurtarıldı

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) yolu kar yağışı nedeniyle kapandı. 2 bin kişi kurtarıldı.

GENEL 19.01.2022, 09:13
Yoğun kar nedeniyle TAG kapandı! 2 bin kişi kurtarıldı

Gaziantep'te yoğun kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) yolu kapandı. Gaziantep Valisi 2 bin kişinin kurtarıldığını açıkladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda mahsur kalan 2 bin kişinin kurtarıldığını bildirdi.

Vali Gül, dün geceden beri otoyolun kapalı olduğunu hatırlattı.

Yoğun kar nedeniyle TAG kapandı! 2 bin kişi kurtarıldı

Hasta ve tedaviye ihtiyacı olan vatandaşların kurtarılmasında ekiplerin öncelikli olarak görev yaptığını anlatan Gül, "Otoyol kapalı. Acil hasta olanları buna benzer tedavi ihtiyacı olanları, sağlık görevlileri merkezlere ulaştırıyor. Yani tedaviye ihtiyacı olup da sağlık merkezine ulaşamayan kimse yok." dedi.

Gece boyunca otoyoldaki 7 bin kişiye kumanya dağıtıldığını dile getiren Gül, şöyle konuştu:

"Kar kalınlığı 45-50 santimetre. Otoyoldaki temel neden tır kazaları. Ekiplerimiz kazaya karışan tırları tek tek çekmeye çalışıyor. Karayollarının yanı sıra tüm kamu kurumlarının yanı sıra da özel sektörden temin ettiğimiz iş makineleri çalışmalarını sürdürüyor. Yer yer tipi de var. Bu da çalışma şartlarını daha da zorlaştırıyor. Gündüz gözüyle biraz daha rahat hareket edilir diye düşünüyoruz. Şu an için otoyoldaki 2 bin kişi kurtarıldı."

Vali Gül, vatandaşları araç kullanmamaya davet ederek, yollarda oluşacak araç trafiğinin ekiplerin çalışmasını daha da zorlaştırdığını sözlerine ekledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@